اذان صبح 04:12
طلوع آفتاب 05:49
اذان ظهر 12:49
غروب آفتاب 19:50
اذان مغرب 20:08
نیمه شب 00:09

« بازگشت

رییس سازمان ملی بهره وری ایران در نشست شورای اداری شهرستان تفت: فرهنگ یزد، فرهنگی سراسر مبتنی بر بهره وری است


نشست شورای اداری شهرستان تفت با حضور رییس سازمان ملی بهره وری ایران، سرپرست معاونت عمرانی استانداری یزد، فرماندار تفت، ائمه جمعه و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان تفت در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "علی اکبر اولیاء" در این نشست با گرامیداشت دهه مبارک فجر، بر تبیین دستاوردهای عظیم انقلاب شکوهمند اسلامی ایران برای نسل جوان تاکید کرد.

رییس سازمان ملی بهره وری ایران در ادامه با اشاره به تاریخچه ای از فعالیت سازمان ملی بهره وری ایران، به ویژگی های ممتاز فرهنگ بومی یزد اشاره کرد و گفت: فرهنگ مردم یزد، فرهنگی سراپا مبتنی بر بهره وری است و این موضوع ایجاب می کند تا یزد که در زمینه های مختلف الگویی برای کشور است در این زمینه نیز ممتاز و سرآمد باشد.

اولیاء با اشاره به معماری مبتنی بر بهره وری حداکثری از انرژی در بافت قدیمی یزد گفت: الگوی زندگی مردمان یزد بر اساس حداکثر بهره وری از منابع موجود بوده که نیازمند حفظ و احیای این فرهنگ اصیل و ارزشمند هستیم. 

وی روند مصرف گرایی و بزرگ شدن بدنه دولت را زمینه ساز افزایش هزینه ها ارزیابی کرد و گفت: بخش عمده ای از منابع کشور صرف بودجه جاری می شود که این موضوع نیازمند اصلاح ساختار و فرآیندهاست.

رییس سازمان ملی بهره وری ایران با بیان این که طولانی شدن فرآیندها، هزینه های اداری را افزایش داده و ضد بهره وری است افزود: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه کشور، چند تکلیف بسیار جدی را در حوزه بهره وری تکلیف کرده و سازمان ملی بهره وری ایران تحقق این تکالیف را باقاطعیت پیگیری خواهد کرد.

اولیا با اشاره به مواد قانونی برنامه ششم توسعه اظهار داشت: بر اساس این برنامه، 35 درصد از رشد اقتصادی کشور باید از محل رشد بهره وری حاصل شود که این موضوع به روشنی بیانگر جایگاه و اهمیت "بهره وری" در همه بخشها و حوزه هاست.

وی در پایان بر ضرورت پیگیری اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و ارتباط آن با رشد بهره وری تاکید کرد.

فرماندار تفت نیز در این نشست با گرامیداشت دهه مبارک فجر و تسلیت ایام فاطمیه به ارائه گزارش اجمالی از اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید در مسیر رشد و تعالی شهرستان تفت پرداخت.

"محمود زارع رشکوییه" افزود: توسعه شبکه آبیاری نوین در شهرستان، تکمیل چرخه گازرسانی به مناطق روستایی شهرستان، تلاش برای تغییر الگوی کشت به سمت کشت های کم آبخواه از جمله زعفران و گیاهان دارویی با هدف سود آوری بیشتر کشاورزان و مصرف بهینه آب موجود، توسعه بوم گردی و ... از جمله اقداماتی است که طی سالهای اخیر محقق گردیده است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با قدردانی از خدمات و تلاشهای مدیران شهرستان تفت در مسیر خدمت رسانی به مردم بر اهمیت توجه به روستاها تاکید کرد.

"کمال دهقانی فیروزآبادی" از تامین زیرساخت لازم برای ایجاد شبکه پایدار آب آشامیدنی برای روستاهای شهرستان خبر داد و ابزاز امیدواری کرد سال 97 سال آغاز عملیات اجرایی این طرح باشد.

امام جمعه تفت نیز در این نشست به دستاوردهای عظیم مادی و معنوی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره کرد و گفت: تامین دین و دنیای مردم از اهداف عالی و مقدسی است که باید با جدیت پیگیری شود.

"حجت الاسلام و المسلمین غفوری" با تاکید بر اهمیت تحقق مدیریت جهادی گفت: مدیران باید در مسیر خدمت به مردم عزیز رویکرد جهادی و انقلابی داشته باشند و تا تحقق کامل آرمانهای انقلاب اسلامی همه تلاش و توان خود را به کار گیرند.

وی با اشاره به این که اگر رضایت مردم جلب شود هیچ تهدیدی کارگر نخواهد افتاد، بر جهادی مضاعف برای رفع نیازها و گلایه های مردم تاکید کرد.

امام جمعه تفت با تقدیر از تخصص و تجربه اولیاء در عرصه های مدیریتی، ابراز امیدواری کرد حضور وی در سازمان ملی بهره وری ایران ، منجر به خدمات نیکو گردد.

وی بر اهمیت توجه به "بهره وری" و "بهره بری" برای کمک به رشد و شکوفایی شتابان کشور در همه بخشها تاکید کرد. 


پروژه های استان هدفمند و برنامه محور تعریف شود

newsitem

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با تأكيد بر هدفمند و برنامه‌ محور بودن پروژه‌های استان، خواستار تسريع در توزيع اعتبارات استاني در سال جاری شد.

همه ظرفیتها برای سرمایه گذاری در استان فراهم شده است

newsitem

استاندار یزد در نشست مشترک با هیئت روسی که برای سرمایه گذاری در معادن یزد اعلام آمادگی و به این استان سفر کرده اند، گفت: همه ظرفیت ها برای سرمایه گذاری در استان فراهم شده است.

ظرفیت بالای استان یزد برای تولید دانش به منظور کیفی سازی کالاها

newsitem

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در نشست هیئت اُمنای کانون کارآفرینی استان به ظرفیت بالای یزد برای تولید دانش به منظور کیفی سازی کالاها اشاره کرد و گفت: استان یزد همچنین پتانسیل...

واگذاری امور به جوانان نوعی تدبیر است و باید محقق شود

newsitem

استاندار یزد در جمع دانشجویان دانشگاه یزد و علوم پزشکی بر واگذاری امور به جوانان تاکید کرد و گفت: واگذاری امور به جوانان و بهره گیری از این قشر در مسئولیتهای کنونی، نوعی تدبیر است و باید محقق شود.

تهیه و تدوین طرح آمایش عشایر استان ضروری است

newsitem

مديركل دفتر امور روستايی و شوراهای استانداری یزد در نشست شورای عشایری استان خواستار تهيه و تدوين طرح آمايش عشاير استان شد و انجام اين‌كار را دستيابی به استراتژی موردنياز در مسیر توسعه عشاير استان...

فرهنگ نماز در استان ترویج شود

newsitem

شورای فرهنگی استانداری یزد به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار تشکیل و در این نشست تاکید شد: فرهنگ نماز در استان و دستگاه های اجرایی ترویج شود.

جلسه بررسی نحوه بهسازی جاده يزد-فولاد آلياژی برگزار شد

newsitem

در نشستی به رياست معاون هماهنگي امور عمراني استانداری یزد نحوه بهسازی جاده یزد-فولاد آلیاژی برگزار شد.

نمایش 1 - 7 از 11,293 نتیجه
آیتم در هر صفحه 7
از 1,614
نمایش 1 - 5 از 220 نتیجه
آیتم در هر صفحه 5
از 44

گزارش تصویری حضور فرماندار تفت در برخی دسته جات عزاداری و حسینیه های روستاهای بخش مرکزی تفت

newsitem

گزارش تصویری حضور فرماندار تفت در برخی دسته جات عزاداری و حسینیه های روستاهای بخش مرکزی تفت

گزارش تصویری حضور فرماندار تفت و نماینده مردم تفت و میبد در مجلس در ساختمان آتش نشانی به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی

newsitem

فرماندار تفت و نماینده مردم تفت و میبد در مجلس به همراه جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تفت به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی در ساختمان آتش نشانی حضور یافته و ضمن تجلیل از خدمات آتش نشانان، یاد و خاطره...

گزارش تصویری بازدید سرپرست بخشداری گاریزات از کتابخانه عمومی حضرت علی ابن ابیطالب(ع)

newsitem

بازدید سرپرست بخشداری گاریزات از کتابخانه عمومی علی ابن ابیطالب(ع)

گزارش تصویری غبار روبی گلزار شهدای بخش گاریزات

newsitem

غبار روبی گلزار شهدای بخش گاریزات به مناسبت هفته دفاع مقدس

نمایش 1 - 7 از 1,824 نتیجه
آیتم در هر صفحه 7
از 261