اذان صبح 04:20
طلوع آفتاب 05:57
اذان ظهر 12:58
غروب آفتاب 19:59
اذان مغرب 20:17
نیمه شب 00:18

« بازگشت

فرماندار تفت: کشاورزی از اولویت های اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در شهرستان است


فرماندار تفت در نشست شورای کشاورزی شهرستان تفت، با اشاره به قرار گرفتن حوزه کشاورزی در میان محورهای توسعه شهرستان بر اساس سند چشم انداز، بر اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در این حوزه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در حاشیه این نشست و در گفتگوی اختصاصی با اشاره به اهمیت کشاورزی در خود اتکایی ملی گفت: کشاورزی با تامین مواد غذایی مورد نیاز هر سرزمین پیوند خورده است و لذا حفظ آن حتی در کمک به تامین امنیت پایدار در کشور و مقابله با تهدیدات بیرونی مهم و حیاتی است.

فرماندار تفت کشاورزی را در کمک به حفظ محیط زیست و تامین اشتغال پایدار در جامعه مهم دانست و افزود: شهرستان تفت به دلیل برخورداری از اقلیم مطبوع، از دیرباز در زمره قطب های کشاورزی در استان بوده است که این موضوع طی سالهای اخیر به دلیل کمبود شدید منابع آبی با چالشهایی مواجه شده است.

فرماندار تفت مدیریت منابع آبی موجود را در شهرستان از اولویت های اصلی برای حفاظت بخش کشاورزی در شهرستان ارزیابی کرد و اظهار داشت: در این رابطه، توسعه سیستم های آبیاری نوین به عنوان یک فوریت در دستور کار دولت تدبیر و امید در شهرستان بود که خوشبختانه با مساعدت و پیگیری های صورت گرفته طی سالهای اخیر بیش از 2 هزار هکتار از مزارع و باغات شهرستان تحت پوشش شبکه های نوین آبیاری قرار گرفته است که این روند با شتاب ادامه دارد.

فرماندار تفت تغییر الگوی کشت و ارائه آموزشهای لازم به کشاورزان را از اولویت های مهم دیگر شهرستان در حوزه کشاورزی برشمرد و گفت: کشاورزی، از اولویت های اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در شهرستان است لذا تلاش شده است تا پروژه های تعریف شده در این بخش با جدیت و همت بالا به سرانجام برسد و کشاورزان سختکوش منطقه از منافع اجرای این طرح ها بهره مند شوند که اجرای طرح های آبیاری نوین نمونه ای از این اقدامات است.

زارع برگزاری منظم نشست های شورای کشاورزی را برای رصد میزان پیشبرد امور در کارها و ماموریت ها مهم ارزیابی کرد و افزود: جهاد کشاورزی تفت با اقدامات عالمانه و جهادی توانسته است قدم های مثبتی را در توسعه و حفظ کشاورزی تفت بردارد که شایسته تقدیر است لیکن این روند  باید با جدیت و قوت تداوم یابد.

یادآور می شود نشست شورای کشاورزی تفت با حضور اعضاء به ریاست فرماندار تفت در محل فرمانداری تفت برگزار شد.


آسیب پذیری مرکز PC یزد مورد ارزیابی قرار گرفت

newsitem

مدیرکل مدیریت بحران به همراه مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان با حضور در مرکز pc آیت الله شهید صدوقی(‌ره) ‌یزد از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز قرار گرفتند.

۸۰۰ نوع کالای متنوع در استان تولید می شود‌/ اعلام آمادگی تاجران پاکستانی برای برقراری روابط تجاری با استان یزد

newsitem

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد‌ با بیان اینکه ٨٠٠ نوع کالای متنوع و چندین برند معروف کشور در استان یزد تولید می‌شود به هیئت تجاری پاکستانی اطمینان داد برای خرید و تجارت کاشی و...

دفاع از حقوق کارگران استان و رفع مشکلات جامعه کارگری

newsitem

استاندار یزد در نشست با نمایندگان شوراها ‌و تشکل های کارگری استان بر ضرورت رفع مشکلات جامعه کارگری، دفاع از حقوق کارگران استان و توسعه تشکل های کارگری تاکید کرد.

انسجام درونی و اقتدار بیرونی راهبرد اصلی نظام در برابر دشمنان انقلاب است

newsitem

‌استاندار یزد با اشاره به ضرورت جذب مشارکت مردم در برنامه های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تأکید کرد: انسجام در د‌رون کشور و اقتدار در بیرون مرزها، راهبرد اصلی نظام در برابر تهدیدها و...

برگزاری شورای برنامه ریزی و توسعه استان

newsitem

شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار یزد و با حضور معاونان استاندار و اعضای شورا برگزار شد.

‌تقویت هویت ایرانی اسلامی کودکان امری ضروری است

newsitem

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: توجه به عناصر هویت و تقویت هویت ایرانی اسلامی کودکان امری ضروری است و بسیاری از اهداف و برنامه های توسعه ای کشور بدون توجه به این موضوع محقق نخواهد...

استقبال بخش خصوصی یزد از گفت و گوی رو در رو با استاندار

newsitem

در نخستین گفت و گوی مستقیم و رو در روی بخش خصوصی با استاندار یزد، مشکلات این بخش بیان و مدیران از پاسخگویی بالاترین مقام اجرایی استان استقبال کردند.

نمایش 1 - 7 از 11,455 نتیجه
آیتم در هر صفحه 7
از 1,637
نمایش 1 - 5 از 240 نتیجه
آیتم در هر صفحه 5
از 48

جلوگيري ازبرداشت غيرمجازكتيرا از مراتع شهرستان تفت

newsitem

رئيس اداره منابع طبيعي وآبخيزداري شهرستان تفت جلوگيري ازبرداشت غيرمجازكتيرا از مراتع شهرستان خبرداد.

7مورداجراي احكام قضايي درشهرستان تفت اقدام شد

newsitem

رئيس اداره منابع طبيعي وآبخيزداري شهرستان تفت ازاجراي 7فقره احكام قضايي درموردرفع تصرف ازاراضي ملي خبرمي دهد.

كلاس آموزشي اطفاءحريق جهت استفاده دامداران وبهره برداران دراداره منابع طبيعي شهرستان تفت برگزارشد.

newsitem

رئيس اداره منابع طبيعي وآّخيزداري شهرستان تفت ازبرگزاري كلاس آموزشي اطفاءحريق جهت آموزش دامداران خبرداد.

نمایش 1 - 7 از 1,830 نتیجه
آیتم در هر صفحه 7
از 262