اختتامیه نخستین «محفل خودمونی شعر محلی با گویش‌های بومی استان یزد» با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در محل باغ صدری (نمیر) تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "محمد محامدی" فرماندار شهرستان تفت نیز در این مراسم گفت: امیدواریم جشنواره‌های مختلف استان یزد، ارزش‌های بومی و محلی را در سطح استان پایداری کند و بتوانیم این ارزش‌ها را به نسل‌های آینده انتقال دهیم.

"مجید جوادیان‌زاده" ادامه داد: نخستین «محفل خودمونی شعر محلی با گویش‌های بومی استان یزد» حرکتی است تا یک بار به صورت جدی به شعر و گویشهای محلی بپردازیم و طبع‌های شاعرانه را تقویت کنیم.
 
جوادیان‌زاده ادامه داد: اساساً شعر در فرهنگ ما نقش محوری داشته و مهمترین رسانه فرهنگی ما بوده است که در گذشته بسیاری از کارکردها را در خود جای داده و رسانه، زبان علمی و فرهنگی ما بوده است.
 
وی افزود: امروز شعر به صورتی که در خدمت ما است بسیاری از تجربه‌ها را در خود ذخیره کرده است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بیان کرد: اگر می‌خواهیم تاریخ و فرهنگ خود را بشناسیم باید شعر را بررسی کنیم که نمونه بارز آن اشعار فردوسی است زیرا وقتی به فردوسی می‌رسیم تکثرها را فراموش کرده و همه پارسی‌زبان هستیم و این اتفاقی بوده که به یکپارچه کردن ایران کمک می‌کند.

احمد ذاکری، رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان تفت در این مراسم گفت: انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران یک رویداد بزرگ بود که شهرستان تفت نیز از این رویداد فرهنگی بهره برده است و تاکنون نیز برنامه‌های مختلف فرهنگ از جمله رونمایی از کتاب، تجلیل از نویسندگان داشتیم.

وی افزود: «محفل خودمونی شعر محلی با گویش‌های بومی استان یزد» یکی از اقداماتی بوده است که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همچنین دستگاه‌های فرهنگی استان برگزار شده است و امیدواریم این رویداد به خوبی در سطح استان استمرار پیدا کند.

رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان تفت بیان کرد: داوری‌ها از بین 120 اثری که از 38 شاعر در سطح استان به دبیرخانه ارسال شده بود، انجام شد و نفرات برگزیده انتخاب شده‌اند و از آن‌ها تجلیل می‌شود.

در ادامه این مراسم نیز از کتاب «از عشق تا معجزه» اثر مصطفی حقجو سانیجی از دلنوشته‌ها و داستان‌های کودکی وی رونمایی شد.

همچنین در این مراسم کاظم دهقانی، باقر دهقانی، محمد ناصرصالحی فر، حبیب خشایی از میبد، فیض‌اله جعفری از خاتم، حسن حاتمی از بهاباد، حسن زارع‌زاده از بافق، محمد احسانی از اشکذر تجلیل و قدردانی شد.
 
سیدفضل‌الله طباطبایی ندوشن، فریبا قیومی‌زاده از ابرکوه، محمد صادق‌منش از یزد، حسین مهمانپرست از اردکان و میرزا غلامحسین زارع از مهریز و محمدجواد حیدری از اردکان و محمدعلی مورکیان از تفت به عنوان نفرات برگیزده بودند از آنها نیز تجلیل شدند.آدرس کوتاه :