به مناسبت روز تفت؛


به مناسبت روز تفت، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار تفت و جمعی از مسئولین از حمام موقوفه دربند میرزا تفت بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، به مناسبت روز تفت، "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، "محمد محامدی" فرماندار تفت، "مصطفی فاطمی" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، "حجت‌الاسلام حسین زارع زاده" مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، "فاطمه دانش یزدی" مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی از مسئولین از نمایشگاه آثار هنری و صنایع‌دستی در حمام موقوفه دربند میرزا تفت بازدید به عمل آوردند.

اين حمام موقوفه قديمی که سال قبل کار بازسازي آن به پايان رسيد از بناهاي دوران قاجاريه است که در کنار مجموعه تاريخي امام تفت قرارگرفته است.

حمام دربند ميرزا دارای دو حمام تابستانه و زمستانه است و ساختمان آن از شاهکارهای معماری است که به شماره 12356 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسيده است.

امسال در اين حمام قديمي نمايشگاه صنایع‌دستی و نقاشي براي بازديد مسافران نوروزي برپاشده است. در این مجموعه علاوه بر نمایشگاه نقاشی، تعدادی آثار صنایع‌دستی و سفالی نیز به نمایش گذاشته‌شده و در کنار آن برنامه‌هایی نظیر حافظ خوانی، پرده‌خوانی، نقالی و تئاتر اجرا می‌شود.

این نمایشگاه از ساعت ٩ صبح تا ٩ شب تا پایان تعطیلات نوروز برای بازدید علاقه‌مندان فعالیت دارد.آدرس کوتاه :