جلسه مقدماتی تشکیل شورای شهر بخ با حضور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، فرماندار، معاون فرماندار، بخشدار ، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای بخ و جمعی از مسئولین در دفتر فرماندار تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "محمد محامدی" فرماندار شهرستان تفت در ابتدای این جلسه به بیان قوانین و مقررات تبدیل شورای اسلامی روستا به شورای اسلامی شهر و ایجاد شهرداری و قوانین و مقررات مالی این تغییر و تحول پرداخت.
محامدی با تقدیر از همه مسئولانی که از ابتدا تاکنون پیگیر تبدیل روستای بخ به شهر بوده‌اند اظهار داشت: نیاز است پیرامون شناخت دقیق از محدوده شهر بخ اقدامات لازم توسط بخشداری و سایر مسئولین مرتبط صورت گیرد.
فرماندار تفت تصریح نمود: با به وجود آمدن شهرداری بخ، درآمد مالیات ارزش‌افزوده این روستا کاهش خواهد یافت و هزینه‌های شهرداری نیز با توجه به‌کارگیری نیرو افزایش پیدا خواهد کرد و ضروری است تدابیر لازم برای کسب درآمد پایدار برای شهرداری اتخاذ شود.
"محمود شاکری شمسی" مدیرکل دفتر امور روستاها و شوراهای استانداری یزد نیز در این جلسه گفت: مجوز صادره توسط وزارت کشور بر اساس درخواست اهالی بخش گاریزات و بر اساس قانون شهر شدن مرکز بخش اتفاق افتاده است .
وی ادامه داد: نیاز است برای تأسیس شهرداری بخ اقدامات و تمهیدات لازم و همچنین تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات موردنیاز صورت گیرد .
شاکری شمسی خاطرنشان کرد: موضوع شورای شهر و شهرداری متفاوت از روستا و دهیاری است و باید فعالیت‌هایی در جهت کسب درآمد پایدار و کنترل هزینه‌ها صورت گیرد.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در پایان خواستار تعامل شورای اسلامی شهر با فرماندار ، بخشدار و سایر مسئولین شهرستان شد و افزود: امید است مقدمات اولیه برای ایجاد شهرداری بخ هر چه سریع‌تر توسط شورای این شهر تأمین و صورت‌جلسات موردنیاز برای اخذ مجوز به وزارت کشور ارسال گردد.
"محمود زارع رشکوئیه" مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد نیز در ادامه این جلسه گفت: بعد از تشکیل بخش گاریزات ، قدم بعدی انتخاب مرکز این بخش به‌عنوان شهر بود که این موضوع هم با تلاش مسئولین و پیگیری‌های لازم صورت پذیرفت.
وی ادامه داد: همه‌ی اقدامات و فرآیند تأسیس شهرداری بخ باید بر اساس دستورالعمل‌های لازم باشد و اعضای شورای اسلامی این شهر  با همدلی و  اتحاد بتوانند انتظارات به‌حق اهالی بخش گاریزات و شهر بخ را جامه‌ی عمل بپوشانند.
در پایان این جلسه با اخذ رأی توسط شورای سه‌نفره شهر بخ"مجید صادقی بخی"  به‌عنوان رئیس شورای شهر به انتخاب شد.آدرس کوتاه :