در شورای اداری شهرستان تفت صورت گرفت؛


با حضور نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان تفت، معاون آموزش شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان مراسم تکریم و معارفه امام جمعه شهر تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "کمال دهقانی فیروزآبادی" نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از حجت‌الاسلام غفوری، انتصاب حجت‌الاسلام سرمه چشم با سوابق درخشان در مسئولیت‌های قبلی به سمت امام‌جمعه شهر تفت را تبریک گفت و افزود: هر جا اتحاد و انسجام باشد، پیشرفت حاصل می‌شود و امیدواریم شاهد اتحاد و انسجام بیشتری در سطح شهرستان در راستای پیشرفت و توسعه در بخش‌های مختلف باشیم.
"محمد محامدی" فرماندار شهرستان تفت نیز در این جلسه با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم به همه فرهنگیان و حجت‌الاسلام غفوری امام‌جمعه سابق شهر تفت گفت: حجت‌الاسلام غفوری امام‌جمعه سابق شهر تفت در دوران مسئولیت خود اقدامات ارزشمندی چون تکمیل مصلا قدس، ساخت دفتر امام‌جمعه و حضور فعال در مراسم‌های مختلف و همفکری و تعامل با مسئولین دولتی را در کارنامه خود بر جای گذاشت که جای قدردانی دارد.
وی ادامه داد: حجت‌الاسلام سورمه چشم نیز در دوران مسئولیت خود در دستگاه قضا و دوران بیست‌ساله امامت جمعه موقت شهر تفت نام نیکی از خود بر جای گذاشته و امید است در دوران مسئولیت امامت جمعه شهر تفت نیز آن مسیر درخشان را ادامه دهد.
فرماندار تفت خاطرنشان کرد: یکی از درخواست‌های مردم تفت انتصاب امام‌جمعه بومی بود است، که از شورای سیاست‌گذاری به خاطر اجابت این درخواست تشکر می‌کنیم و خواهشمندیم "حجت‌الاسلام مهدی اصلانی" معاون آموزش شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور مراتب قدردانی ما را به مسئولین امر ابلاغ نمایند.
محامدی در ادامه افزود: تمامی دستگاه‌ها و مسئولین اجرایی و دولتی آماده‌ی همکاری صمیمانه با امام‌جمعه شهر تفت به‌منظور توسعه و پیشرفت شهرستان در ابعاد مختلف هستند و امید است با همفکری و همراهی مسئولین شهرستان شاهد پیشرفت روزافزون شهرستان تفت باشیم.
"حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا شریفی" نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان نیز ضمن تشکر از مردم تفت گفت: پس‌ازآنکه حجت‌الاسلام غفوری به‌طور ناگهانی تفت را ترک کردند، انتخاب جانشین برای ایشان کار سخت و زمان بری بود اما خوشبختانه امروز شاهد معارفه امام‌جمعه جدید شهر تفت هستیم.
وی افزود: دغدغه مردم تفت، امام‌جمعه بومی بود که "حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد سرمه چشم" قبول زحمت کرد و از امروز سکان‌دار امامت جمعه تفت خواهد بود.
"حجت‌الاسلام ابوالقاسم غفوری"امام‌جمعه سابق تفت بابیان اینکه رفتن از تفت دست خودش نبوده است، گفت: شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، یک ماه قبل رفتن از تفت، حکم مرا برای امامت جمعه شهر دلیجان صادر کرده بود اما من مقاومت می‌کردم و نمی‌رفتم تا اینکه بالاخره به اصرار مجبور به انجام این کار شدم.
وی افزود: خاطرات خوبی از چهار سال امامت جمعه در تفت و همکاری خوب مردم و مدیران شهرستان دارم و امیدوارم با حضور حجت اسلام سرمه چشم در امامت جمعه شهر تفت شاهد پیشرفت روزافزون این شهر باشیم.
"حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد سرمه چشم" امام‌جمعه جدید تفت در نشست شورای اداری شهرستان، ضمن تشکر از نماینده مردم  تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام‌جمعه سابق تفت و همه مدیران شهرستان گفت: انتظار دارم مدیران تا حد امکان در نماز جمعه شرکت کنند چراکه این حضور مایه دلگرمی خواهد بود.
امام‌جمعه جدید تفت به دیدار خود با رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اشاره کرد و گفت: حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری از احوالات آیت‌الله حسنعلی، امام‌جمعه فقید تفت سخن گفت و ایشان را "مشتعل به عشق خدا" خواند.
وی ادامه داد: روح آیت‌الله حسنعلی ناظر به تفت است و معتقدم در اوضاع پیش‌آمده برای تفت، دعای ایشان تأثیرگذار بوده است.
حجت‌الاسلام سرمه چشم بابیان اینکه تفت از جهات مختلف با شهرهای بزرگ و کلان‌شهر برابری می‌کند‌ گفت: ظرفیت‌ها و استعدادهای زیادی در تفت وجود دارد که حتی می‌تواند به شهرستان‌های اطراف هم‌سود برساند.
امام‌جمعه تفت افزود: برخی مسائل در شهرستان تفت وجود دارد که در شهرهای بزرگ هم دیده نمی‌شود و باید جهت رفع آن تلاش کرد.
وی ادامه داد: من اگر از پذیرش این مسئولیت کنار می‌کشیدم راحت‌تر بودم ولی خود را در برابر نظام و انقلاب، شهدا، ایثارگران، آزادگان و آن‌ها که در انقلاب نقش داشتند، مدیون دانستم و این مسئولیت را پذیرفتم.آدرس کوتاه :