جشنواره "علی‌آباد نگین پیشکوه" با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، بخشدار مرکزی تفت، جمعی از مسئولین و اقشار مختلف مردم در روستای علی‌آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛"علی احمدیان" در حاشیه برگزاری این جشنواره علی‌آباد نگین پیشکوه ، اظهار کرد: این جشنواره با رویکرد آشتی با طبیعت برگزار شد و در حاشیه آن پیرامون کاشت و برداشت گندم، گردو و خیار سبز در این روستا، برنامه‌هایی متنوعی به نمایش درآمد.

وی توسعه گردشگری پایدار و روستاگردی، برند سازی محصولات روستایی، بهره‌مندی از ظرفیت‌های منطقه در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید محصولات داخلی را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این جشنواره برنامه‌هایی در حوزه گردشگری کودک و نوجوان، برگزاری تور از گندم تا نان، بازی‌های بومی محلی، میزبانی از عشایر و آشنایی با سبک زندگی آن‌ها نیز برگزار شد.

احمدیان با اشاره به برپایی غرفه‌های فروش محصولات زنان روستایی در این جشنواره، تصریح کرد: به‌منظور حمایت از اشتغال خانگی بانوان روستایی، با برنامه‌ریزی صندوق خرد زنان روستایی علی‌آباد، غرفه‌هایی برای فروش محصولات تولیدی بانوان روستایی هم در این جشنواره دایر شد.

وی از برگزاری کارگاه‌های آشتی با طبیعت با حضور سمن‌های فعال محیط زیستی در حاشیه این جشنواره خبر داد و گفت: شورای اسلامی و دهیاری علی‌آباد و بخشداری مرکزی تفت با همکاری فرمانداری این شهرستان، اداره کل میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، گروه گردشگری گل انار و همچنین صندوق خرد زنان روستایی علی‌آباد در برگزاری این جشنواره همت کردند.

احمدیان در پایان خاطرنشان کرد: در سال جاری تاکنون جشنواره‌های متعددی در این بخش برگزار و با استقبال خوب مردم روبرو شده است و با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته و با توجه به تدوین تقویم گردشگری بخش مرکزی شهرستان تفت برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

 آدرس کوتاه :