جلسه هماهنگی هیئت های مذهبی بخش نیر با حضور بخشدار، امام جمعه، اعضای شورای اسلامی شهر نیر، مسئولین هیئت های عزاداری و دهیاران در محل بخشداری نیر برگزار شد. در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دهقانپور امام جمعه نیر ضمن تبیین فلسفه قیام امام حسین ع گفت: هماهنگی هیئت های مذهبی بخش موجب برگزاری هر چه بهتر عزاداری های محرم و صفر خواهد شد.  وی با بیان اینکه در مراسمات عزاداری و سینه‌زنی علاوه‌ بر بیان مصیبت‌های واقعه کربلا باید به هدف مهم قیام امام حسین‌ (ع) که برپایی نماز و امر به معروف و نهی از منکر بوده توجه بیشتری شود، افزود: دشمن با راه‌اندازی جنگ نرم سعی در دور کردن نسل جوان از ارزش‌های قیام عاشورا دارد. لذا در عزاداری ها باید هیئت ها ضمن شور حسینی دارای شعور حسینی نیز باشند و از بدعت و خرافه بپرهیزند. در ادامه میرخلیلی بخشدار نیر تاکید کرد ایام عزاداری محرم و صفر باید فرصتی برای اتحاد و همدلی مردم منطقه باشد نه اینکه اختلافات بین هیئت ها زمینه را برای شکاف و تفرقه فراهم نماید.وی ضمن بیان اینکه نقطه قوت هیئت های مذهبی مردمی و خودجوش بودن آن است به مسئولین هیئت ها توصیه کرد با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی سعی کنند فضای هیئت ها به سوی مسائل سیاسی و تبلیغاتی نرود تا اتحاد و همدلی عزاداران خدشه دار نشود. ستوان کبیری فرمانده پاسگاه انتظامی نیر هم به بیان نکات انتظامی مربوط به هیئت ها پرداخت و در نهایت حاضرین در جلسه به بیان نظرات خود پرداختند.

جلسه هماهنگی هیئت های مذهبی بخش نیر با حضور بخشدار، امام جمعه، اعضای شورای اسلامی شهر نیر، مسئولین هیئت های عزاداری و دهیاران در محل بخشداری نیر برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دهقانپور امام جمعه نیر ضمن تبیین فلسفه قیام امام حسین ع گفت: هماهنگی هیئت های مذهبی بخش موجب برگزاری هر چه بهتر عزاداری های محرم و صفر خواهد شد.
 وی با بیان اینکه در مراسمات عزاداری و سینه‌زنی علاوه‌ بر بیان مصیبت‌های واقعه کربلا باید به هدف مهم قیام امام حسین‌ (ع) که برپایی نماز و امر به معروف و نهی از منکر بوده توجه بیشتری شود، افزود: دشمن با راه‌اندازی جنگ نرم سعی در دور کردن نسل جوان از ارزش‌های قیام عاشورا دارد. لذا در عزاداری ها باید هیئت ها ضمن شور حسینی دارای شعور حسینی نیز باشند و از بدعت و خرافه بپرهیزند.
در ادامه میرخلیلی بخشدار نیر تاکید کرد ایام عزاداری محرم و صفر باید فرصتی برای اتحاد و همدلی مردم منطقه باشد نه اینکه اختلافات بین هیئت ها زمینه را برای شکاف و تفرقه فراهم نماید.وی ضمن بیان اینکه نقطه قوت هیئت های مذهبی مردمی و خودجوش بودن آن است به مسئولین هیئت ها توصیه کرد با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی سعی کنند فضای هیئت ها به سوی مسائل سیاسی و تبلیغاتی نرود تا اتحاد و همدلی عزاداران خدشه دار نشود.
ستوان کبیری فرمانده پاسگاه انتظامی نیر هم به بیان نکات انتظامی مربوط به هیئت ها پرداخت و در نهایت حاضرین در جلسه به بیان نظرات خود پرداختند.

آدرس کوتاه :