فرماندار شهرستان تفت خبر داد:


فرماندار تفت با اشاره به حضور مطلوب مسافران نوروزی از این شهرستان، گفت: در تعطیلات نوروزی امسال بالغ 600 هزار مسافر از جاذبه‌های‌ تاریخی و طبیعی شهرستان تفت بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت،"محمد محامدی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد، اظهار کرد: حدود 600 هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شهرستان تفت در نوروز 98 بازدید کردند.

فرماندار شهرستان تفت در ادامه افزود: با توجه به برنامه‌ریزی مناسب ستاد خدمات سفر شهرستان و همچنین بارش رحمت الهی و جاری شدن روان آب در رودخانه‌های فصلی و جاذبه‌های طبیعی شهرستان شاهد استقبال خوب گردشگران داخلی و خارجی برای بازدید از این جاذبه‌ها بودیم.

محامدی هم‌چنین از حضور بیشمار گردشگران در روز طبیعت در شهرستان خبر داد و گفت: در روز طبیعت حدود 30 هزار خودرو وارد شهرستان تفت شده اند و از تفرجگاه های تفریحی و طبیعی شهرستان بازدید کرده اند.

وی اضافه کرد: تعداد اقامت مسافرین نوروزی شهرستان تفت در سال ۱۳۹۸ حدود 14000 نفر بود که این افراد در بوم گردی‌ها، هتل‌ها، مدارس و مهمانسراهای شهرستان اسکان پیدا کردند.

فرماندار شهرستان تفت خاطرنشان کرد: اسکان مسافران نوروزی در شهرستان تفت نسبت به سال قبل رشد حدود 40 درصدی داشته است.

محامدی تصریح نمود: با راه‌اندازی واحدهای بوم گردی جدید در شهرستان، رشد اسکان در این واحدهای بوم گردی نسبت به سال قبل حدود 300 درصد افزایش پیداکرده است.

فرماندار شهرستان تفت اظهار داشت: شهر تفت به‌عنوان یکی از 14 شهر نمونه طبیعی گردشگری در سطح کشور است و در شهرستان تفت 7 روستای هدف گردشگری وجود دارد و برنامه‌ریزی باید به سمت رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری در شهرستان باشد و این شهرستان پذیرای سرمایه‌گذاران در این زمینه خواهد بود.

فرماندار شهرستان تفت بابیان اینکه بیشترین مکان‌های مورد بازدید آثار تاریخی و فرهنگی و جاذبه‌های طبیعی شهرستان شامل مجموعه تاریخی امام، آبشار دره گاهان، چشمه تامهر، بافت قدیمی روستای اسلامیه، بافت تاریخی روستای مبارکه، بازدید از روستای تاریخی توران پشت بود، تصریح کرد:‌ برنامه‌ریزی برای استقبال و پذیرایی از گردشگران چند ماه قبل از نوروز، با تشکیل ستاد خدمات سفر آغاز شد و در طول ایام نوروز بازدید و سرکشی از واحدهای اقامتی، پذیرایی و درمانی در چند نوبت صورت گرفت.


آدرس کوتاه :