فرماندار شهرستان تفت، معاونین فرمانداری، جمعی از مدیران شهرستان و کارشناسان فرمانداری به کمپین بسیج ملی کنترل فشارخون پیوستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، فرماندار ، معاونین فرمانداری، جمعی از مدیران شهرستان و کارشناسان فرمانداری به کمپین بسیج ملی کنترل فشارخون پیوستند.

"محمد محامدی" در حاشیه اجرای این طرح، بابیان اینکه این طرح باهدف آگاهی از وضعیت جسمی افراد اجرا میشود، گفت: متأسفانه امروزه آمار ابتلا به فشارخون بالا در کشور ما بالا بوده و از مردم تقاضا میکنیم که همکاری لازم را در اجرای این طرح داشته باشند.

 فرماندار شهرستان تفت  با اشاره به آمادگی بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و بهداشتی برای کنترل فشارخون افراد بالای ۳۰ سال، گفت: افراد میتوانند با مراجعه به این مراکز از وضعیت جسمی و میزان فشارخون خود باخبر شده و در صورت بالا بودن فشار با تداوم درمان از عوارض آن پیشگیری کنند.

محامدی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی وادارات همکاری لازم در این زمینه را داشته و امکانات را به این منظور فراهم کنند.

مرحله اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون از روز هجدهم خردادماه به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور آغازشده و تا پانزدهم تیرماه ادامه دارد.

گروه هدف این طرح، افراد بالای 30 سال، مادران باردار و بیماران کلیوی هستند.
افراد برای کنترل رایگان فشارخون خود می‌توانند به همه مراکز و پایگاه‌های سلامت و ایستگاه‌های ثابت و سیار شهری و روستایی و بیمارستان شهرستان تفت مراجعه کنند و از سلامت جسمی و میزان فشارخون خودآگاه شوند.

سامانه ثبت فشارخون به شیوه خود اظهاری نیز salamat.gov.ir است.آدرس کوتاه :