"سید محمود واعظ پور" سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان در شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان از کسب رتبه دوم شهرستان تفت در میزان مشارکت طرح بسیج ملی فشارخون در استان یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "محمدجواد نعمتی" در شورای سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان تفت بابیان اینکه همواره پیشگیری را بر درمان ارجح بدانیم خاطرنشان کرد: دستگاه‌های عضو شورای سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان باید برنامه‌ریزی خود را بر مبنای پیشگیری از بیماری‌ها قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان تفت در ادامه افزود: در همه موضوعات و به‌ویژه بحث بهداشت و درمان نگاه پیشگیرانه و بلکه پیش‌بینانه باید داشته باشیم، چراکه این امر باعث کاهش هزینه‌ها در سطح جامعه می‌شود.

در ادامه این جلسه "سید محمود واعظ پور" سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفت با تقدیر از مشارکت مردم این شهرستان در طرح بسیج ملی فشارخون گفت: بیست هزار نفر در سطح شهرستان در طرح ملی فشارخون شرکت و اطلاعات آنان در سیستم ثبت‌شده است که از میزان حدود چهار هزار نفر از سایر شهرستان‌های استان مهمان شهرستان تفت بوده و در این طرح شرکت نموده‌اند.

وی در ادامه افزود: شهرستان تفت رتبه دوم میزان مشارکت این طرح در استان یزد را کسب نمود.

در ادامه این جلسه پیرامون موضوعات بیماری‌های منتقله از حیوان به انسان، حیوان گزیدگی و تغذیه با شیر مادر بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.آدرس کوتاه :