استاندار یزد در دومین گردهمایی فرمانداران در تفت: هر چه در امور نقش بیشتری برای مردم قائل باشیم در کارمان موفق تریم

شناسه : 2863397

استاندار یزد در دومین گردهمایی فرمانداران در تفت: هر چه در امور نقش بیشتری برای مردم قائل باشیم در کارمان موفق تریم


استاندار یزد گفت: مدیران استان حتما باید بر اساس مبانی درست ، تجارب ارزشمند و اطلاعات به روز در مسیر تعالی استان حرکت کنند.


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، سید محمد میرمحمدی، پیش از ظهر پنجشنبه 18 اردیبهشت ماه در دومین گردهمایی فرمانداران استان در دولت تدبیر و امید که در باغ تاریخی صدری تفت برگزار شد، هدف از جلسات اینچنینی را ایجاد همگرایی بیشتر میان فرمانداران دانست و گفت: وظایف، اهداف و مسیر همه ما مشخص و یکسان است و باید هماهنگ باشیم تا بتوانیم در مسیر مستقیم و درست حرکت کنیم.
استاندار یزد بر تقویت دید برنامه محور در مدیران و فرمانداران استان تاکید کرد و کار بدون برنامه را، به هم ریخته و نامشخص نامید و حرکت در چنین فضایی را مشکل ساز دانست.
وی دستور کار این جلسه را بررسی سند راهبردی توسعه شهرستانها و برنامه های در دست اقدام و ناتمام  و همچنین در ارتباط با برنامه ریزی برای پروژه های ضروری منطقه ذکر کرد و خاطر نشان ساخت:  باید برای تمام امور، سیستم ارزیابی مشخص وجود داشته باشد تا  کارها به طور ماهیانه قابل ارزیابی باشند و معلوم شود که در شهرستانها چه اموری به سرانجام رسیده، چرا که طرح مسائل به صورت کلی نمیتواند راهگشا باشد.
میرمحمدی در بخش دیگری از سخنانش، از فرمانداران شهرستانهای استان خواست تا  مراقبت نمایند که تحت تاثیر افراد و جریانات مختلف  قرار نگیرند چرا که کار فرمانداران، توسعه شهرستان، بهبود امر فرهنگ و اقتصاد ، اجرای طرح های عمرانی ، تامین امنیت ، متعادل کردن فضای سیاسی و اجرای شرح وظایف مشخصی است که به ایشان ابلاغ شده است و خطاب به فرمانداران افزود: تاکید میکنم که شرح وظایفتان را همواره مرور کنید و خارج از این محدوده عمل ننمایید.
رییس شورای اداری استان یزد ضمن ابلاغ مراتب قدردانی وزیر کشور از مجموعه فرمانداران استان، از ارائه گزارش رویکردهای استان به شورای معاونین وزارت کشور خبر داد و افزود: سعی ما در ارائه این گزارش بر این بود تا  موضوعات را به صورت شفاف مطرح نماییم تا راهبردها و عملیاتی بودن امور مشخص شود.
وی در ادامه از تهیه جزوه ای  در ارتباط با راهبردهای پیش روی استان توسط معاونت برنامه ریزی استانداری خبر داد که در آن چالشهای حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، گردشگری، کشاورزی و دیگر عرصه های استان  مشخص شده و راهبردهای غلبه بر این چالشها نیز تعیین شده است.
عالی ترین مقام اجرایی استان یزد ، از فرمانداران خواست تا در انجام کارها، دید برنامه ای داشته باشند و خود را سرگرم حواشی نکنند و حتی الامکان به  سراغ تبلیغات نروند چرا که مردم آگاهند و مدیر موفق و ناموفق را می شناسند و ازسوی دیگر، تبلیغات اشتباه، موجب بی اعتمادی مردم به مدیران می شود.
وی افزود: باید برایتان کار، مهم باشد و نقش آفرینی را در عرصه های گوناگون به مردم واگذار کنید چرا که هر چه نقش بیشتری در انجام امور برای مردم قائل باشیم، در کارهایمان موفق تریم.
میرمحمدی، در ادامه بر اخذ تصمیمات توسط فرمانداران بر بستر مشورت و پرهیز از تصمیمات شخصی تاکید کرد و خواستار استفاده از توان  بخش خصوصی در مشورت پیرامون مباحث مختلف اقتصادی، صنعتی و توسعه ای شد و خاطر نشان ساخت که هر چه دامنه مشورت در انجام امور جامع تر باشد، تصمیمات پخته تر و عملی تر است و افراد مختلف نیز رغبت بیشتری در عملی نمودن این تصمیمات دارند.
استاندار یزد در پایان ، خطاب به فرمانداران شهرستانهای استان گفت: مدیریت باید بر اساس مبانی درست ، تجارب ارزشمند و اطلاعات به روز حرکت کند و مدیران بایستی همواره در انجام امور، سخت ترین شرایط را مد نظر قرار دهند تا بتوانند پیش بینی لازم را برای حل و فصل مسائل داشته باشند و با توان بیشتری وارد عرصه مدیریت شوند.

 

 

 

 

 رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.