اولین جلسه مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان تفت برگزار شد

اولین جلسه هم اندیشی مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان تفت در تاریخ 20/4/91 در دفتر رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تفت برگزار شد


کمبود نیروی کتابدار از مهمترین مشکلات کتابخانه های این شهرستان است که با تلاش شما مسئولین و کتابداران محترم این ضعف در کتابخانه ها کمتر به چشم می آید.
اولین جلسه مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان تفت برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تفت، "هادی قاسمی" رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خسته نباشید خدمت همکاران خود در کتابخانه های شهرستان گفت: کمبود نیروی کتابدار از مهمترین مشکلات کتابخانه های این شهرستان است که با تلاش شما مسئولین و کتابداران محترم این ضعف در کتابخانه ها کمتر به چشم می آید.
وی تصریح کرد: اولویت اول اداره کتابخانه های شهرستان تفت غنا بخشیدن به جذابیت فضای داخلی کتابخانه هاست.
"هادی قاسمی" ضمن اعلام ملاک های کتابخانه برتر فرهنگی خاطر نشان کرد: هر ماه از سوی اداره کل امور فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور چند کتابخانه به عنوان کتابخانه برتر فرهنگی در سطح کشور معرفی می شوند که از مسئول و کتابداران آن کتابخانه تجلیل و تقدیر می گردد.
وی خواستار مشارکت و تبلیغ هر چه بهتر کتابدارن در زمینه مسابقات فرهنگی بويژه مسابقات کتابخوانی و معرفی شبکه کتابخوانان حرفه ای به اعضاء و مراجعین کتابخانه ها شد.
قاسمی در ادامه از راه اندازی کانون های ادبی و سیرهای مطالعاتی در کتابخانه های شهرستان خبرداد و گفت: مراسم شب شعر، نقد کتاب و نمایشگاه کتاب به مناسبتهای مختلف در کتابخانه ها برگزار می شود.
وی همچنین با بیان اینکه بخش کودک در کتابخانه های شهرستان باید فعال تر و جذاب تر باشد گفت: کتابخانه ها می توانند در ایام تابستان و برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان برنامه های متنوعی من جمله قصه خوانی، نقاشی و ... برگزار کنند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تفت درادامه اظهار داشت: مراکز اطلاع رسانی و خدمات اینترنت و همچنین معرفی نمایه نشریات در کتابخانه های شهرستان باید فعال تر و بطور جدی تر دنبال شود.
وی از مسئولین کتابخانه های شهرستان درخواست کرد: مشخصات افراد خیّر و سرشناس کتابخانه های خود را جهت راه اندازی انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان به اداره معرفی کنند.
"هادی قاسمی" در ادامه با بیان اینکه نرم افزار کتابداری نمایه در آینده جای خود را به نرم افزار تحت وب و آنلاین پیام مشرق خواهد داد، گفت: مسئولین کتابخانه ها آموزش های لازم جهت راه اندازی و همچنین کارکردن با این نرم افزار در کتابخانه ها را به کتابداران و اعضاء کتابخانه مطبوع خود داده تا در آینده با مشکل روبرو نشوند.
وی در ادامه بیان کرد: سرانه فضای مطالعه در شهرستان تفت نسبت به سایر شهرستان ها در رتبه اول قرار دارد ولی متأسفانه آمار عضویت کتابخانه ها حاکی از این موضوع است که مردم تفت از این فضا استفاده مکفی نمی کنند و شهرستان تفت در بین 11 شهرستان رتبه یازدهم را دارد.
وی با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری ما باید کاری کنیم که کتاب در سبد خرید کالای مردم قرار گیرد، خواستار تلاش هر چه بیشتر مسئولین کتابخانه ها در راستای بالابردن آمار عضویت و نیز امانت کتاب در کتابخانه ها شد.
وی خواستار حضور نخبگان شهرستان در کتابخانه ها شد و گفت: این اداره آمادگی آن را دارد تا از ایده ها و طرح های ویژه در راستای ارتقای عضویت و بالا بردن سرانه مطالعه در کتابخانه های شهرستان استفاده کند.
در ادامه مسئولین کتابخانه ها مشکلات کتابخانه های مطبوع خود را مطرح و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.
 
 

 

آدرس کوتاه :