بازدید مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری از چند طرح اشتغال روستایی در بخش گاریزات-کهدوئیه


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری از کارگاه قالی‌بافی بانوان گاریزات، مزرعه کشت زعفران روستاهای حاجی علی‌بابا و احمدآباد رشتی و کارخانه چینی بهداشتی مرجان گاریزات بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت:" فاطمه دانش يزدي" در این بازدید به بیان اهمیت حضور بانوان و نقش آن‌ها در روستاها گفت: حضور زنان و نقش‌آفرینی آن‌ها در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و استفاده از پتانسیل آن‌ها مستمر ثمر بوده که این نشان از تأثیرگذاری این قشر از جامعه است.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید تسهیلات ویژه‌ای برای اشتغال‌زایی فراهم نموده که بانوان کارآفرین روستا می‌توانند از این تسهیلات برای توسعه روستای خود استفاده کنند.
 وی در ادامه افزود: برای دریافت این‌گونه تسهیلات باید در سامانه کارا ثبت‌نام کنند و بعد از بازدید طرح، آن‌ها را به بانک عامل معرفی می‌کنند.
 مشاور استاندار یزد در امور بانوان عنوان کرد: نقش زنان روستایی در بحث توسعه بخش کشاورزی بسیار مؤثر بوده به‌طوری‌که نقش بسزایی در رنگین کردن سفره خود و مردم جامعه دارند.
دانش یزدی به ايجاد اشتغال براي بانوان در توانمندي هرچه بيشتر آن‌ها و رشد اجتماعي و اقتصادي جامعه تأکید کرد: بانوان به‌عنوان نيمي از جمعيت جامعه، نقش بسزایی در تولید، اشتغال و شكوفايي اقتصادي به عهده‌دارند و بايد از این ظرفيت نهايت بهره‌برداری صورت گيرد.
شایان‌ذکر است کارخانه چینی بهداشتی مرجان گاریزات در زمینی به وسعت ۲۰ هزار مترمربع با اشتغال مستقیم ۴۵ نفر با مدیریت "سروالملوک احمدی "در حال تولید چینی بهداشتی با خاصیت آنتی باکتریال هست. همچنین کارگاه قالی‌بافی بانوان گاریزات که با سرمایه اولیه ۳۰۰ میلیون تومان و اشتغال‌زایی برای ۲۴ نفر در حال راه‌اندازی است.آدرس کوتاه :