بررسی مشکلات فرهنگ و هنر شهرستان تفت


جلسه بررسی مشکلات فرهنگ و هنر شهرستان تفت با حضور نماینده مردم تفت و میبد مجلس شورای اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار، بخشداران و روسای انجمن‌های فرهنگی و هنری شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "کمال دهقانی فیروزآبادی" نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در این نشست اعلام کرد: این آمادگی وجود دارد که در جهت حمایت از تولیدات هنرمندان شهرستان تفت رایزنی‌های لازم با سایر دستگاه‌ها انجام شود تا مشارکت آن‌ها در تولیدات فرهنگی، هنری جلب شود.

"مجید جوادیان زاده" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد نیز در این مراسم به جایگاه شهرستان تفت در حوزه فرهنگ و ارشاد پرداخت و اظهار داشت: در چند سال گذشته در خصوص نامزدی پایتخت فرهنگی کتاب ایران و قرار گرفتن در بین ۲۰ شهر برگزیده کشور و همچنین مشارکت بسیار خوب روستاهای تفت در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب اقدامات خوبی در شهرستان تفت صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: مراسم بزرگداشت دو نویسنده نامور تفتی "مجید درخشانی" و "محمد گلشن" به‌زودی در شهرستان تفت برگزار خواهد شد و همچنین چاپ کتاب "باقر دهقان نیری" نیز در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قرارگرفته است.

"محمد محامدی" فرماندار شهرستان تفت نیز اظهار امیدواری کرد: از این به بعد نشست‌های بیشتری برای بررسی مشکلات هنرمندان شهرستان تفت برگزار تا باهم اندیشی با مسئولین و هنرمندان برای رفع مشکلات این عزیزان چاره‌اندیشی صورت گیرد.

محامدی خواستار جمع‌آوری بانک اطلاعاتی هنرمندان شهرستان تفت شد و گفت: با همکاری انجمن‌های فرهنگی و هنری و اداره ارشاد اسلامی شهرستان بانک اطلاعات از هنرمندان شهرستان جمع‌آوری و تا در مواقع نیاز از این اطلاعات استفاده شود.

محامدی اظهار امیدواری کرد با همکاری و پیگیری نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بخشی از مشکلات هنرمندان شهرستان برطرف تا این عزیزان بدون دغدغه به فعالیت هنری خود بپردازند.

"احمد ذاکری" رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تفت نیز توضیحاتی در خصوص فعالیت انجمن‌های فرهنگی هنری شهرستان و همچنین برگزاری کلاس‌های فرهنگی، هنری توسط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در روستاها و بخش‌های مختلف شهرستان ارائه نمود.

در این جلسه که علاوه بر روسای انجمن‌ها نمایندگانی از سوی مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت، نشریات الکترونیکی و نشریات مکتوب شهرستان تفت و بخشداران بخش نیر و گاریزات نیز حضور داشتند هر یک از حاضران به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات و مسائل موجود پرداختند و خواستار توجه و مساعدت بیشتر برای تولید آثار فرهنگی، هنری شدند.آدرس کوتاه :