رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تفت اعلام کرد:

برنامه های ویژه گرامیداشت سالگرد درگذشت مرحوم مهدی آذر یزدی در کتابخانه های شهرستان


برپایی نمایشگاه کتاب، برگزاری مسابقات نقاشی، کتابخوانی و برگزاری کلاس های قصه گویی برای کودکان و نوجوانان از اقدامات این اداره به مناسبت گرامیداشت سالگرد درگذشت مرحوم آذر یزدی است.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تفت اعلام کرد:
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تفت، "هادی قاسمی" اظهار داشت: مرحوم آذر یزدی شخصیتی بود که بزرگترین لذت زندگی اش کتاب خواندن بود و خدمات زیادی در راه ادبیات کودکان و نوجوانان و کتاب های این قشر برداشته است.
وی با اشاره به خدمات مرحوم آذریزدی خاطر نشان کرد: به حق نام پدر ادبیات کودکان و نوجوانان ایران شایسته و زیبنده شخصیت بزرگ ایشان است.
رئیس اداره کتابخانه های شهرستان تفت در ادامه اظهار داشت: کتابخانه های شهرستان به مناسبت گرامیداشت سالگرد ارتحال آن بزرگوار برنامه هایی در دستور کار خود دارد که می توان به "برپایی نمایشگاه کتاب از آثار مرحوم آذریزدی در فضای کتابخانه های شهرستان" ، "برگزاری کلاس قصه گویی بر گرفته از آثار مرحوم آذریزدی ویژه کودکان و نوجوانان" ، "برگزاری مسابقه نقاشی با توجه به درس ها و نکاتی برگرفته از داستان های مرحوم آذریزدی"، "برگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوع بهترین اثر مرحوم آذریزدی از نظر شما چیست؟" اشاره نمود.
"هادی قاسمی" با بیان اینکه برنامه های متنوعی ویژه کودکان و نوجوان در کتابخانه های شهرستان صورت می پذیرد گفت: اولویت اول اداره کتابخانه های شهرستان تفت زیباسازی فضای کتابخانه ها بویژه بخش کودک و نوجوان کتابخانه های شهرستان است.
وی در خاتمه اظهار داشت: شهرستان تفت فاقد کتابخانه تخصصی ویژه کودکان و نوجوان است که اگر فضای لازم جهت راه اندازی این کتابخانه وجود داشته باشد این اداره آمادگی آن را دارد تا نسبت به تجهیز نمودن و راه اندازی آن اقدام نماید.
لازم به ذکر است مرحوم آذر یزدی در سال 1301 در محله خرمشاه یزد متولد و در تاریخ 18 تیرماه سال 1388 دار فانی را وداع گفت. وی مولف یکی از ماندگار ترین کتب ادبیات کودک و نوجوان تحت عنوان قصه های خوب برای بچه های خوب در 8 جلد است.
آدرس کوتاه :