برگزاري جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان تفت


جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان تفت با حضور امام جمعه،فرماندار و ساير اعضا در محل آموزش و پرورش تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري تفت،"حجت الاسلام والمسلمين محمدرضا مدیح" در اين جلسه گفت: باید همه دست به دست هم بدهیم و مهمترین ركن آموزش و پرورش را كه آموزش و تربیت هست جدی بگیریم و مصوبات جلسات را به نفع آموزش و تربیت قرار دهیم.

وی با بیان اینكه مهمترین ركن اداره آموزش و پرورش معاون پرورشی و آموزشی است،اظهار داشت: این بسیار مهم است كه مدیر و این معاونین همه همت خود را بر پایه آموزش و تربیت قرار دهند زیرا كه مردم آموزش را بیشتر تحویل گرفته ولی پرورش و تربیت را آنچنان كه باید نه و اگر به این سمت پیش برود كشور ما با مشكل روبرو خواهد شد.

وی با اشاره به قابلیتها واستعدادهای خوب شهرستان افزود:باید فضای آموزشی نیز به سمت بخش خصوصی برود و همانطور كه آموزش عالی در تفت مهم شناخته شده آموزش سطح پایین تر نیز باید در نظر گرفته و فضا برای همه خدمتگزاران آماده شود تا آموزش سطح پایین نیز جذابیت خاص خود را داشته باشد.

فرماندار تفت هم با بیان اینكه كلاسهای اوقات فراغت دانش آموزان بدون هیچ مشكلی در حال برگزاری است از اعضای شورا خواست تا با بازدیدهایی كه از این كلاسها دارند پیگیر مشكلات و كمبودهای آنها نیز باشند.

ابوالقاسم دهقان همچنین به متروكه شدن تعداد بسیاری از مدارس در روستاها اشاره كرد و گفت:می توان با فروش آنها مدارس دیگر مخصوصا مدارس شبانه روزی را مرمت و بازسازی نمود تا دانش آموزان بتوانند از امكانات بهتری درمدارس برخوردار شوند.

وی با بیان اینكه دشمنان معضلات اقتصادی و صنعتی فراوانی برای ما فراهم كرده اند افزود:با این وجود حفظ فضاهای آموزشی و وضعیت موجود بسیار مهم و ارزشمند می باشد و برای حفظ بیشتراین فضاها همكاری همه دستگاهها را می طلبد.

رییس آموزش و پرورش در ابتدای نشست با ارائه گزارشی از عملكرد آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش یكی از وزارتخانه های ثروتمند است ولی متاسفانه با مشكل قانونی روبرو بوده و برای بعضی امور متولی خاصی نداشته و بعضی از سرمایه های عظیم با بی توجهی از بین می رود.

عبدالمجید زارع یكی از این سرمایه های عظیم را مدارس متروكه و مخروبه شهرستان ذكر كرد و افزود: در روستاها80 مدرسه متروكه و بلا استفاده در حال از بین رفتن می باشد.

وی از مسئولان خواست تا بودجه ای نسبت به تغییر كاربری یا بازسازی این مدارس برای استفاده بهینه اختصاص دهند.

زارع همچنین از امام جمعه شهرستان خواست در صورت امكان ائمه جمعه مناطق مختلف در گوشه ای از سخنان خود اشاره ای هم به كم شدن آمار دانش آموزی در روستاها و تعطیل شدن و یا ادغام شدن بعضی از مدارس داشته باشند تا همه این مشكلات از جانب آموزش و پرورش دیده نشود.

 

آدرس کوتاه :