برگزاري کارگاه آموزشي "پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر" برای دهیاران بخش مرکزی تفت


کارگاه آموزشي "پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر" با حضور دهیاران روستاهای بخش مرکزی تفت و بخشدار بخش مرکزی و رئیس اداره ورزش و جوانان تفت در محل سالن اجتماعات فرمانداری تفت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت، در این کارگاه آموزشی که توسط رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان تفت تدریس شد، دهیاران با روش‌های کاشت سنتی و استحصال و فرآوری انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی آشنا شده تا در صورت مشاهده هرگونه آثاری در روستاها، ضمن اطلاع‌رسانی و همکاری با پلیس مواد مخدر در جهت داشتن روستاهایی پاک و مردم سالم و شاداب تلاش کنند.

"سرگرد رحمانی" ضمن اشاره به  آثار مخرب مواد مخدر و سایر آسیب‌های اجتماعی آن، بر لزوم همکاری و تعامل دستگاه‌ها به‌ویژه دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در خصوص پیشگیری از مواد مخدر و شناسایی مکان‌های آلوده و یا احیاناً پرورش‌دهنده و سازنده مواد مخدر در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.

بخشدار مرکزی تفت نیز در این کارگاه  اظهار داشت: باید دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاها بستر آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را فراهم سازند و در اطلاع‌رسانی و روشنگری جامعه هدف خود کوشا باشند.

وی افزود: آموزش‌های مهارت‌های زندگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد باید به همه قشرهای جامعه ارائه شود تا افراد با آشنایی از عوارض سوءمصرف بتوانند از وقوع آن جلوگیری کنند.

 آدرس کوتاه :