برگزاری جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان تفت


با حضور نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولان و کارآفرینان ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان تفت تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت،"محمد محامدی" در ابتدای این جلسه گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی می‌تواند زمینه را برای حل مشکلات اقتصادی، بیکاری و عدم اشتغال جوانان فراهم کند و یکی از رویکردهای مهم و اولویت‌های ما در شهرستان تفت حمایت از تولید برای ایجاد اشتغال است.

فرماندار شهرستان تفت با اشاره به‌ضرورت حرکت جامعه به سمت کارآفرینی، گفت: توجه به تولیدات داخلی و استفاده از نیروی کار و سرمایه داخلی یکی از محورها اصلی اقتصاد مقاومتی بوده و از سوی دیگر نیاز اصلی کشور کارآفرینی است که این مهم باید در شهرستان تفت نیز موردتوجه مسئولان اجرایی قرار گیرد تا بتوانیم در راستای رفع مشکل بیکاری حرکت کنیم.

محامدی به اهمیت تولید اشاره کرد و افزود: با توجه به تحریم‌های صورت گرفته و سیاست‌های کلی نظام در حمایت از تولید ملی و با توجه به شعار سال به نام حمایت از کالای ایرانی باید با برگزاری جلسات منظم و مستمر و بررسی مشکلات و موانع تولیدکنندگان شهرستان و پیگیری برای رفع آن در تحقق اهداف نظام به نتایج خوبی برسیم.

در ادامه این جلسه چند تن از فعالین اقتصادی و تولیدکنندگان شهرستان به بیان مشکلات خود پرداختند و خواهان تسریع درروند حل مشکلات در جهت رونق در تولید داخلی شدند.

در پایان جلسه نیز دهقانی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دولت باید زیرساخت‌های لازم را فراهم کند تا بخش خصوصی بتواند در بخش اقتصاد فعالیت کند، گفت: وظیفه مدیران تلاش برای تأمین زیرساخت‌های لازم برای اقتصاد و رونق اشتغال است.

کمال دهقانی فیروزآبادی رعایت استانداردهای تولید را حائز اهمیت خواند و افزود: در شرایط کنونی باید به فکر صادرات بود و سرمایه‌گذار خارجی جذب کرد.

وی به جلسات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حوزه اقتصاد اشاره کرد و گفت: چنانچه اقتصاد و اشتغال رونق گیرد بسیاری از مشکلات کشور حل می شود.

 آدرس کوتاه :