برگزاری دوره آموزشی دستگاه احراز هویت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان تفت


آموزش دستگاه احراز هویت شعب اخذ رأی ویژه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه تفت و میبد توسط کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات شهرستان تفت برگزار شد.

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان تفت، آموزش دستگاه احراز هویت شعب اخذ رأی ویژه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه تفت و میبد توسط کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات شهرستان تفت برگزار شد.

"محمدجواد نعمتی"رئیس ستاد انتخابات شهرستان تفت در حاشیه این دوره آموزشی خاطرنشان کرد: با تصمیم و تفاهمی که بین ستاد انتخابات کشور و شورای نگهبان منعقدشده است، برای نخستین بار در این دوره از انتخابات از دستگاه‌های الکترونیکی احراز هویت و تعرفه شمار در تمامی شعب استفاده خواهد شد.

وی همچنین افزود: استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی احراز هویت به معنی تمام الکترونیکی شدن فرایند رأی‌گیری نیست بلکه تنها اصالت رأی‌دهندگان، صدور شناسه رأی و سازوکار پیش‌گیری از برخی تخلفات رأی‌دهندگان که در قانون پیش‌بینی‌شده است همانند رأی تکراری یا سو استفاده از اسناد هویتی دیگران خواهد بود و نوشتن رأی همچنان با شیوه قدیمی و صدور تعرفه انجام خواهد گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان تفت خاطرنشان کرد: در این دوره آموزشی نحوه برگزاری انتخابات و دستورالعمل‌ها و قوانین مربوطه، آشنایی با شرح وظایف اعضای شعب در قبل، حین و بعد از انتخابات، آشنایی با نحوه کارکرد دستگاه‌های احراز هویت به شرکت‌کنندگان آموزش داده خواهد شد.

لازم به ذکر است تاکنون سیزده جلسه آموزشی برای سیصد و سی نفر از کاربران دستگاه‌های احراز هویت در شهرستان تفت برگزار شده است.آدرس کوتاه :