برگزاری شورای مدیریت بحران شهرستان تفت


شورای مدیریت بحران شهرستان با دستور کار آمادگی زمستانی دستگاه‌های خدمات رسان و پاک‌سازی مسیر رودخانه‌ها با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان در فرمانداری شهرستان تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، محمد محامدی در این جلسه بر پاک‌سازی مسیر رودخانه‌ها و آمادگی دستگاه‌های خدمت رسان در صورت وقوع بحران تأکید داشت و گفت: با شروع فصل پاییز و پیش‌بینی آغاز بارش‌ها در سطح شهرستان تفت پاک‌سازی مسیر سیلاب و آب‌های روان در دستور کار این جلسه قرارگرفته است و امید است با همکاری همه‌ی دستگاه‌ها برای رفع موارد مطرح‌شده اقدامات لازم صورت گیرد.

فرماندار شهرستان تفت به ساخت‌وسازهای غیرمجاز در مسیر رودخانه‌ها در دهستان شیرکوه اشاره کرد و اظهار داشت: در بازدیدی که از این مناطق داشته‌ام مشاهده‌شده ساخت‌وسازهای غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها صورت گرفته است و انتظار می‌رود آب منطقه‌ای اقدامات قانونی لازم در این زمینه را هرچه سریع‌تر انجام دهد.

محامدی با اشاره به تخلیه نخاله‌های ساختمانی در رودخانه‌های شهرستان خواستار پاک‌سازی این رودخانه‌ها شد و تصریح نمود: یکی از معضلات اصلی شهرستان تفت تخلیه نخاله‌ها در بستر رودخانه و کنار خیابان‌ها و جاده‌های شهرستان است که چهره شهرها و روستاها را خراب نموده و باید با بازدید توسط ارگان‌های مربوطه و برگزاری جلسات کارشناسی مکان‌یابی مناسب جهت تخلیه نخاله‌ها صورت گیرد و در صورت جانمایی مناسب مردم از این مکان‌ها جهت تخلیه نخاله‌های ساختمانی استفاده خواهند کرد.

فرماندار شهرستان تفت در پایان این جلسه از بخشداران خواست همه‌ی مسیرها، مسیل‌ها و پل‌هایی که نیاز به پاک‌سازی دارند را شناسایی و پس از جمع‌بندی به آب منطقه‌ای جهت پاک‌سازی ارسال نمایند.

 آدرس کوتاه :