برگزاری نخستین نشست مشترک دهستانی شوراها ودهياران بخش مرکزی تفت


نخستین نشست مشترک دهستانی شوراها و دهیاران بخش مرکزی تفت در دهستان دهشیر (روستای توران پشت)برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت،بخشدارمرکزی تفت در نخستین نشست مشترک شوراها و دهیاران دهستان دهشیر که در روستای تاریخی توران پشت برگزار شد هدف از برگزاری این نشست را تبادل نظر و دستیابی به راهکارهای مناسب برای سرعت بخشیدن به روند امور دهیاریها و عمران و آبادی روستا ها و هماهنگی بیشتردر اجرای برنامه های مرتبط با روستاها عنوان کرد.

"علی احمدیان" در این جلسه ضمن اشاره به اقدامات ارزنده و خوبی که در روستاها انجام شده بر ادامه فعالیت موثر دهیاران و شوراها در زمان باقی مانده فعالیت شوراها تاکید نمود و خواستار اولویت بندی مشکلات و پیگیری و همکاری جهت رفع آنها شد.

وی افزود: همکاری و تعامل بین شوراها و دهیاران از عوامل رشد و پيشرفت روستاها است و دهياران، محور توسعه پايدار و آباداني روستاها محسوب مي شوند و باید تلاش کرد در سايه فرهنگ سازي با ايجاد تعامل و همکاری شاهد رونق بيشتر روستاها باشیم .

علی احمدیان هم چنین از دهیاران این دهستان خواست در خصوص اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی مختلف در سطح روستاها ، انعکاس به موقع مسائل مختلف اجتماعی، جلب مشارکتهای مردمی جهت همکاری در اجرای طرح های توسعه ای روستاها ، توجه به بهداشت عمومی و استفاده از امکانات محلی جهت زیباسازی روستاها،کمک به بازسازی عتبات عالیات،راهنمایی روستائیان و کشاورزان جهت استفاده از تسهیلات ستاد توسعه بخش کشاورزی و صندوق مهر امام رضا(ع) همکاری لازم را داشته باشند.

 

 دراين نشست مشكلات و برنامه های مختلف امور دهیاری ها و روستاها با حضورکارشناس فنی بخشداری، رئیس شورای بخش مرکزی تفت،مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاری ها،کارشناس امور مالی دهیاری ها و ... مورد بررسي قرار گرفت. هم چنین در این نشست مقرر شد این نشست ها بصورت گردشی و منظم در روستاها برگزار گردد.  در پایان از کارهای عمرانی انجام شده توسط دهیاری روستای توران پشت و آثار تاریخی و قدیمی این روستا بازدید به عمل آمد.

آدرس کوتاه :