برگزاری کارگاه آموزشی بیماریهای تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و تب مالت


ž کارگاه آموزشی بیماریهای تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و تب مالت با حضور پزشکان خانواده ، رابطین بهداشتی ، مسئولین ادارات ، قصابان و دامداران شهرستان تفت برگزار شد.

 

    به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان تفت،کارگاه آموزشی بیماریهای تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و تب مالت جهت کارشناسان بهداشتی شبکه ، بهورزان ، رابطین بهداشتی ادارات ، رابطین بهداشتی زن و قصابان و دامداران در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفت برگزار گردید. ابتدا آقای دکتر حسنی قوام سرپرست شبکه ضمن خیر مقدم به مدعوین در مورد اهداف برگزاری کارگاه و اهمیت بیماریهای مشترک بین انسان ودام بیاناتی ارائه نمودند سپس خانم دکتر مالی در مورد راههای انتقال ، علائم بیماری ، پیشگیری و کنترل و درمان بیماری تب مالت و تب خونریزی دهنده کریمه کنگو مطالبی بیان نمودند و در پایان اقای دکتر پور میرزایی از دامپزشکی استان در موضوع علائم بیماری تب مالت و تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (cchf ) در دام و انسان و شرایط قرنطینه دام صحبت نمودند .
ž            تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری خونریزی دهنده تب دار حاد است که بوسیله کنه منتقل می شود و در آسیا ، اروپا و افریقا وجود دارد. ویروس cchf  اصولا" در طبیعت بوسیله کنه هیالوما از طریق گزش و خونخواری به انسان منتقل میشود. بیماری در حیوانات اهلی هیچگونه علائم مشخصی ندارد و خطر انتقال بیماری در انسان در طی ذبح حیوان آلوده بدنبال تماس با پوست یا لاشه حیوان و خون وجود دارد. دوره کمون بیماری معمولا"1تا 3 روز است و حداکثر به 9 روز می رسد.
ž            شروع علائم بیماری ناگهانی و بیمار دچار سردرد شدید ، تب ، لرز ، درد عضلانی ، گیجی ، درد و سفتی گردن ، ترس از نور و خونریزی در مخاطها و پتشی در پوست دیده می شود .

ž    

آدرس کوتاه :