برگزاری کارگروه پسماند شهرستان تفت


دومین جلسه کارگروه پسماند شهرستان تفت با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و جمعی از اعضای کارگروه پسماند در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت ، "ناصر دهقانی" در این جلسه اظهار داشت: به دلیل نبود جای مناسب برای دفن مناسب زباله در شهر تفت در بحث طرح جامع پسماند شهر یزد، با رایزنی های صورت گرفته توسط فرمانداری ،بحث پسماند شهرستان تفت نیز گنجانده خواهد شد.
معاون فرماندار تصریح نمود: رهاسازی و دفن زباله در روستاهای بخش مرکزی تفت وضعیت مناسبی ندارد و با تهیه طرح جامع زباله یزد و انتقال زباله شهرستان تفت به مرکز استان بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
وی در ادامه افزود: بیشترین تولید زباله در شهرستان مربوط به‌روزهای تعطیل است و حضور گردشگران و ییلاقی بودن شهرستان باعث شده بعد از روزهای تعطیل با معضل جمع‌آوری زباله روبرو شویم و با اجرای طرح پسماند یزد این مشکلات به حداقل خواهد رسید.
در ادامه "محمدرضا خواجه "رئیس اداره محیط‌زیست تفت به مشکلات ناشی از وضعیت فعلی مدیریت پسماند در شهرستان تفت اشاره نمود.
خواجه ضمن تشریح موضوع بحث جلسه ، خواستار اجرایی نمودن مصوبات جلسه در کوتاه‌ترین زمان شد.
در ادامه این جلسه طی تبادل‌نظر و بحث توسط اعضای حاضر در خصوص انتقال کوتاه مدت پسماندهای برخی از روستاهای بخش مرکزی به سایت دفن پسماند شهر تفت تا اجرایی شدن طرح جامع پسماند یزد و ساماندهی نخاله‌های ساختمانی دهستان شیرکوه تصمیم لازم اتخاذ شد.آدرس کوتاه :