با حضور استاندار یزد؛

بهره‌برداری از فاز یک گازرسانی به روستای طزرجان شهرستان تفت


با حضور استاندار یزد، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، امام‌جمعه روستای طزرجان،فرماندار شهرستان تفت فاز اول پروژه گازرسانی به روستای طزرجان شهرستان تفت بااعتباری بالغ‌بر ۱۱۳ میلیارد ریال و باقابلیت نصب ۵۰۰ انشعاب به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، با حضور "محمدعلی طالبی"استاندار یزد،"آیت‌الله محمدحسین احمدی فقیه یزدی" امام‌جمعه روستای طزرجان، "سید جلیل میرمحمدی"نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی،"محسن صادقیان"معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری،"عباس حیدری" مدیرکل حوزه استاندار،"علیرضا نوکار"فرماندار شهرستان تفت،"محمود زارع رشکوئیه" مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی فاز اول پروژه گازرسانی به روستای طزرجان شهرستان تفت بااعتباری بالغ‌بر ۱۱۳ میلیارد ریال و باقابلیت نصب ۵۰۰ انشعاب به بهره‌برداری رسید.

"محمدعلی طالبی" در آیین افتتاح این پروژه خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در راستای تأمین زیرساخت‌ها در مناطق روستایی صورت گرفته و اعتبار دهیاری‌ها نیز افزایش قابل‌توجهی داشته است.

استاندار یزد با اشاره به تعدد بهره‌برداری و کلنگ زنی از پروژه‌های گازرسانی در سطح استان و ایام دهه فجر گفت: مجموعه این فعالیت‌ها نشان می‌دهد شرکت گاز در حوزه گازرسانی به اقصی نقاط استان فعالیت فراوانی داشته و علی‌رغم مشکلات بودجه‌ای، جریان سازندگی در این حوزه همچنان باقدرت ادامه دارد که این امر از طرفی نشان‌دهنده عزم جدی گاز یزد در راستای خدمات‌رسانی و توسعه زیرساخت‌های گازرسانی در سطح استان بوده و از طرف دیگر نشان‌دهنده توجه دولت خدمتگزار به این مبحث در کنار نگاه ویژه به سایر حوزه‌ها در سطح کشور دارد.

طالبی در ادامه افزود: با توجه به اتمام گازرسانی به شهرهای استان، تمرکز اصلی شرکت گاز بر روی گازرسانی به صنایع و به‌طور خاص روستاها و مناطق کمتر توسعه‌یافته معطوف شده که با مشاهدات صورت گرفته در بازدیدهای مختلف، شاهد سختی‌ها و موانع موجود در کار بوده‌ایم اما شرکت گاز با تمام توان در حال انجام پروژه‌های گازرسانی است که این امر جای قدردانی و تشکر دارد.

استاندار یزد به دو پروژه آب‌رسانی سانیج و غدیر نیز اشاره و بیان داشت: پروژه آب‌رسانی به منطقه سانیج و پروژه آب‌رسانی غدیر نیز تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و مردم این مناطق هم از آب آشامیدنی پایدار برخوردار می‌شوند.

"سید جلیل میرمحمدی"نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با تقدیر از اجرای سریع این پروژه گفت: جای بسی خوشحالی دارد که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی که حاصل خون شهیدان است هرروز طرح‌های مختلفی به بهره‌برداری می‌رسد.

میرمحمدی ابراز امیدواری کرد تا در حوزه‌های معیشتی و کالاهای اساسی هم نظارت جدی صورت گیرد تا این مشکل مردم حل شود و طعم این افتتاح‌ها بیشتر به دل مردم بنشیند.

"علی‌اکبر میدان شاهی"مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در تشریح فاز اول پروژه گازرسانی به روستای طزرجان گفت: این پروژه با صرف اعتباری معادل 113 میلیارد ریال و اجرای 24 کیلومتر شبکه توزیع پلی‌اتیلن، 5 کیلومتر خط تغذیه فولادی و نصب 2 عدد ایستگاه تقلیل فشار به ظرفیت 5 هزار مترمکعب بر ساعت صورت پذیرفته که قابلیت نصب 500 عدد انشعاب را فراهم آورده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بیان داشت: پروژه مذکور به دلیل کوهستانی بودن و موانع طبیعی و همچنین وجود معابر و کوچه‌هایی با عرض بسیار کم و به‌طورکلی ازلحاظ سختی یکی از سخت‌ترین پروژه‌های گازرسانی در استان است.

وی ادامه داد: این پروژه گازرسانی در دو فاز صورت خواهد پذیرفت و فاز اول آن در دهه فجر سال جاری به بهره‌برداری رسید و فاز دوم آن نیز در حال اجرا است که با اتکا به پتانسیل بالای همکاران شرکت گاز و همکاری مردم و مسئولین، شاهد اجرا و بهره‌برداری آن در موعد مقرر خواهیم بود.

 آدرس کوتاه :