تاكيد بخشدار مركزي تفت بر برگزاري برنامه هاي فرهنگي در روستاها


بخشدار مركزي تفت در گردهمايي روساي شوراها و دهياران دهستان علي آباد خواستار توجه دهياران به برنامه هاي فرهنگي و ترويج و توسعه فرهنگ عاشورا شد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت، امام جمعه علي آباد در نخستين گردهمايي شوراها و دهياران اين دهستان كه در سالن نماز خانه مدرسه انوري اين روستا برگزار شد، ضمن خير مقدم به فرارسيدن ماه محرم اشاره و بر الگو پذيري از فرهنگ عاشورايي و برگزاري مراسم عزاداري هيات ها با محتوا و غناي لازم تاكيد كرد. "حجت الاسلام والمسلمين انوري" برگزاري اين گردهمايي را كار خوب و ارزنده عنوان و تلاش جهت رفع مشكلات روستائيان را خواستار شد.

وي هم چنين به ايام سالروز عبور كاروان امام رضا(ع) از اين دهستان اشاره و خواستار بازسازي و تعمير جايگاه قدمگاه آن حضرت در علي آباد شد.

بخشدارمرکزی تفت هم در اين گردهمايي، ضمن تبريك سالروز عبور كاروان امام رضا(ع) از اين بخش و منطقه آن را بزرگترين امتياز و نشانه بارز عقيدتي،ديني و ولايت پذيري مردم روستاهاي اين بخش عنوان نمود و از برنامه استقبال نمادين از كاروان امام رضا(ع) كه به همين منظور در روستاي اسلاميه برگزار شد تقدير و تشكر نمود و خواستار اجراي ان در ديگر روستاهايي كه داراي قدمگاه بوده و در طول مسبر عبور كاروان امام رضا(ع) هستند شد.

"علي احمديان" هم چنين به فرا رسيدن ماه محرم و ايام تاسوعا و عاشوراي حسيني اشاره و از شوراها و دهياران خواست تا ضمن ترويج و توسعه فرهنگ عاشورايي از اين فرصت استفاده لازم و كافي را جهت راهنمايي مردم و خيران براي كمك به بازسازي عتبات عاليات و توسعه روستاها ببرند.

وي در ادامه همكاري و مشاركت در دستیابی به راهکارهای مناسب برای سرعت بخشیدن به روند امور دهیاریها و عمران و آبادی روستا ها را از جمله اهداف برگزاري اين گردهمايي عنوان نمود و بر برگزاري جلسات ماهيانه شوراها و دهياران تاكيد كرد.

وی افزود: يكي از عوامل رشد و توسعه روستاها همکاری و تعامل بین شوراها و دهیاران است و بايد ضمن وجود اين تعامل، نسبت به ايجاد ان در بين اهالي روستا اقدام كرد.

 علی احمدیان هم چنین از دهیاران این دهستان خواست تا در مناسبت هاي ملي و مذهبي كشور نسبت به پيش بيني و اجراي برنامه هاي فرهنگي اقدام نمايند.

  بخشدار مركزي تفت در پايان از شوراها و دهياران خواست تا با برنامه ريزي لازم و برگزاري منظم جلسات نسبت به پيگيري و اجراي پروژه هاي عمراني با توجه به اعتبارات موجود دهياري ها و با همكاري شركت تعاوني دهياري ها اقدام نمايند.

 راهنمایی روستائیان و کشاورزان جهت استفاده از تسهیلات ستاد توسعه بخش کشاورزی و صندوق مهر امام رضا(ع)، تهيه برنامه 5 ساله دهياري ها و فرم شناسايي روستاها، جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز و در حريم رودخانه ها،مستند نمودن فعاليت دهياري ها و ... از ديگر مباحث مطرح شده در اين گردهمايي بود.

 در اين گردهمايي هم چنين رئيس شوراي بخش مركزي تفت و مسئول امور مالي دهياري ها نيز به باين قوانيتن مالي و امور مرتبط پرداخته و خواستار همكاري دهياران در اين رخصوص شدند.

آدرس کوتاه :