تأكيد مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري بر تدوين برنامه پنج ‌ساله دهياري‌هاي منتخب


مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري يزد در نشست بخشداران استان بر تدوين برنامه پنج ساله دهياري هاي منتخب تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت و به تقل از  اداره كل روابط عمومي استانداري يزد؛ "محمود زارع رشکوییه" در نشست هم‌انديشي بخشداران استان كه در مجتمع فرهنگی، آموزشی شیرکوه نیر برگزار شد توسعه روستایی را زمینه ساز توسعه همه جانبه کشور خواند و خاطرنشان كرد: ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پايدار روستایی مهم ترین برنامه دولت در حوزه توسعه روستایی است و خوشبختانه با پیگیری‌هایی که در دولت تدبیر و امید صورت گرفته، تسهیلات خوبی برای اشتغال‌زایی در روستاها فراهم شده و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آماده حمایت همه جانبه از طرح‌های اشتغال زایي روستایی است.
مدیرکل دفتر امورروستایی و شوراهای استانداری یزد از ضرورت تشكيل هيأت‌هاي انديشه‌ورز در روستاهاي با متوسط جمعيت بالاي 700 نفر خبر داد و افزود: هدف از تشكيل اين هيأت‌ها استفاده از ظرفيت تحقيقاتي و خلاقيت نخبگان جامعه روستايي در راستاي حيات و توسعه پايدار روستايي است.
زارع رشكوئيه همچنين با تأكيد بر تدوين برنامه پنج ساله دهياري‌ روستاهاي بالاي 1500 نفر جمعيت، از بخشداران استان خواست: با مدد گرفتن از هيأت‌هاي انديشه‌ورز به برنامه‌ريزي براساس فرصتها، تهدیدها و نقاط قوت و ضعف روستاها به تدوين و اجراي برنامه‌اي كارآمد و اجرايي بپردازند.
گفتني است تشريح ساز و كار دستورالعمل تشكيل هيأت‌هاي انديشه ورز روستايي، راه‌اندازي كارگروه‌هاي مختلف توسعه روستايي، ارائه شيوه‌نامه تدوين سند 5 ساله دهياري‌ها براي دهياري هاي منتخب و ارائه گزارش ستاد خدمات سفر در دستوركار اين نشست قرار داشت كه مورد تبادل نظر و هم انديشي قرار گرفت.آدرس کوتاه :