استاندار یزد:

تمرکز شهرستان تفت بر توسعه گردشگری و پایداری جمعیت در مناطق روستایی/ فلسفه انقلاب شنیدن صدای مردم بود


استاندار یزد در شورای اداری شهرستان تفت به تمرکز این شهرستان بر توسعه گردشگری و پایداری جمعیت در مناطق روستایی تأکید و گفت: فلسفه انقلاب شنیدن صدای مردم و پاسخ به مطالبات جامعه بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت ، صبح روز چهارشنبه 17 بهمن‌ماه، شورای اداری شهرستان تفت هم‌زمان با دهه فجر و با حضور «محمدعلی طالبی» استاندار یزد، «کمال دهقانی فیروزآبادی» نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، «محسن صادقیان» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد، «محمد محامدی» فرماندار تفت و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

استاندار یزد در شورای اداری شهرستان تفت بیان کرد: فلسفه انقلاب شنیدن صدای مردم و پاسخگویی به مطالبات جامعه بود و باید از فرصت چنین جلساتی برای تحقق این نگاه استفاده و با رویکردهای کاربردی شنوند دیدگاه‌های مختلف در مسیر حل مشکلات باشیم.

«محمدعلی طالبی» افزود: در کنار مرور  دستاوردهای بزرگ انقلاب، ارزیابی موضوعات و اتفاقات تاکنون به‌ویژه در سال بالندگی اهمیت دارد تا بر این اساس بتوانیم مسیر خوبی برای آینده مشخص کنیم و با رفع آسیب‌ها جریان پرفروغ و شکوهمند انقلاب را ادامه دهیم.

طالبی خاطرنشان کرد: با تمام موانع و مشکلاتی که فراروی کشور بوده است، انقلاب اسلامی باعزت راه خود را ادامه و به‌طور مثال ایران در زمان هشت سال دفاع مقدس به ارتقا رتبه در اقتصاد جهانی می‌رسد و این اتفاقی شاخص برای کشوری در دوران جنگ محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: طی این سال‌ها وابستگی به درآمد نفتی کاهش پیداکرده است و در بحث کاهش شکاف اقتصادی، تقویت شاخص توسعه انسانی و بهداشت نیز انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار خوبی را به همراه داشته است.

عالی‌ترین مقام اجرایی استان گفت: در حال حاضر لازم است با نگاه به نقاط ضعف و قوت و مرور دوباره اهداف و آرمان‌های انقلاب، یادآور شویم نگاه مردم به آینده با چه رویکرد و شعاری بوده و در همان مسیر برنامه‌ریزی و تلاش کنیم.

طالبی با تأکید بر همدلی و کنار گذاشتن دیدگاه‌ها و سلیقه‌های مختلف یادآور شد: شهرستان تفت به‌واسطه نزدیکی به مرکز استان ظرفیت‌های خوبی برای توسعه در بخش‌های مختلف به‌ویژه گردشگری دارد و ضروری است با تمرکز بر پایداری جمعیت به رفع مشکلات و تقویت زیرساخت‌های روستایی در این شهرستان پرداخته شود.

استاندار یزد در پایان بیان کرد: طرح‌های خوبی برای تأمین آب آشامیدنی روستاها در حال پیگیری است و برنامه‌هایی که در روستاها انجام می‌گیرد باید باهدف هدایت تسهیلات حمایتی دولت به سمت توسعه و فعال‌سازی سرمایه‌های موجود باشد.

«محمد محامدی» فرماندار شهرستان تفت نیز در این جلسه از افتتاح ۱۲3 پروژه عمرانی، بهداشتی، گردشگری، کشاورزی و صنعتی در دهه فجر 97 خبر داد و گفت: پروژه‌های عمرانی اکثراً در بخش‌های روستایی شهرستان به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی افزود  بزرگ‌ترین پروژه شهرستان نیروگاه خورشیدی ۵ مگاواتی در بخش نیر است که بااعتباری بالغ‌بر  400 میلیارد ریال آماده بهره‌برداری است و این نیروگاه برای ۱۰ نفر به‌طور مستقیم اشتغال‌زایی خواهد کرد.آدرس کوتاه :