مدیرکل مدیریت بحران استان یزد خبر داد:

تهیه سند خطرپذیری استان یزد در دست اقدام


مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و پاسخ به بحران شهرستان تفت گفت: امیدواریم با همکاری دستگاه‌های شهرستانی سند خطرپذیری هر شهرستان به‌صورت یکپارچه تهیه شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و پاسخ به بحران این شهرستان با حضور "احسان بالاکتفی"مدیرکل مدیریت بحران استان ، "ناصر دهقانی تفتی"معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و سایر اعضای این ستاد در فرمانداری تفت برگزار شد.

"احسان بالاکتفی " در این جلسه با توجه به صحبت‌های صورت گرفته توسط اعضای این ستاد خاطرنشان کرد: شناسایی خطرات مناطق روستایی و شهری شهرستان تفت به‌خوبی توسط دستگاه‌های ذی‌ربط صورت گرفته است وامید است با بیشتر شدن ارتباطات و هماهنگی‌های بین دستگاهی مسائل و مشکلات مطرح‌شده در این جلسه در آینده‌ی نزدیک رفع شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در هنگام بروز بحران اشاره و بیان داشت: با تشویق فعالان عرصه اجتماعی برای تشکیل انجمن‌های مردم‌نهاد می‌توان از این پتانسیل قوی در مواقع بحرانی استفاده کرد.

بالاکتفی به تعیین سناریو برای تعیین شهرستان معین شهرستان تفت نیز اشاره و بیان داشت: ضروری است با تعریف سناریو برای تعیین شهرستان معین هر یک از شهرستان‌های استان هماهنگی‌های پیرامون این موضوع نیز صورت گیرد تا در مواقع بحرانی از امکانات آن شهرستان در راستای خدمات‌رسانی بهتر به شهرستان بحران‌زده استفاده شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد با اشاره به حضور در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و پاسخ به بحران شهرستان تفت به‌عنوان اولین حضور شهرستانی خود اظهار امیدواری کرد با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط با این اداره کل اقدامات لازم برای پیشگیری از بحران و خدمات‌رسانی به‌موقع در زمان بروز بحران صورت گیرد.

در ابتدای این جلسه اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و پاسخ به بحران شهرستان تفت به بیان مسائل و مشکلات و بحران‌های احتمالی شهرستان پرداخته و پیگیری مدیرکل جدید مدیریت بحران استان برای رفع آن را خواستار شدند.

 

 


 آدرس کوتاه :