توجه بیشتر مسئولین کتابخانه ها به مراکز اطلاع رسانی و نمایه نشریات


دومین جلسه هم اندیشی مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان تفت صبح روز گذشته در دفتر رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با حضور مسئولین کتابخانه های عمومی در سالجاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تفت، "هادی قاسمی" در ابتدای جلسه ضمن قدردانی از زحمات مسئولین کتابخانه ها در چندماه گذشته گفت: در دو ماه گذشته اقدامات خوبی در کتابخانه ها صورت پذیرفته است و تحرک و پویایی خوبی در کتابخانه ها برقرار شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه تمام اعتبارات سال گذشته در کتابخانه های تفت اجرایی شده است اظهار داشت: تعیمرات و تجهیزات کتابخانه ها باید اولویت بندی شود و امکان رفع تمام مشکلات کتابخانه ها در سالجاری نیست.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در ادامه از آزمون ارزشیابی کتابداران در پایان شهریور خبر داد و گفت: این آزمون سنگ محکی است برای کتابداران تا اطلاعات خود را بروز کنند.
وی تصریح کرد: این آزمون در تاریخ سی ام شهریور برگزار خواهد شد و شرکت کلیه کتابداران و مسئولین کتابخانه ها در این آزمون الزامی است.
"هادی قاسمی" در ادامه اظهار داشت: اقدامات مناسبی جهت ارتقاء عضویت و بالا بردن شاخص های فرهنگی در کتابخانه ها صورت پذیرفته است که با تلاش شما مسئولین روند رو به رشدی داشته است.
وی از مسئولین درخواست کرد: فعالیت های جنبی در کتابخانه ها افزایش یابد و مسابقات کتابخوانی به صورت جدی تری پیگری شود.
وی با بیان اینکه در همایش کتابدارن از مسئولین برتر در زمینه مراکز اطلاع رسانی کتابخانه ها تقدیر خواهد شد گفت: راه اندازی مراکز اطلاع رسانی و نمایه نشریات در کتابخانه ها هزینه زیادی در برداشته است خواستار توجه بیشتر مسئولین به این بخش شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در ادامه با بیان مصوبات جلسه انجمن کتابخانه ها در تفت گفت: بعضی از مصوبات در جهت ترغیب و تشویق اعضاء کتابخانه ها بوده است .
وی در ادامه با بیان اینکه بخش کودک درکتابخانه ها باید مستقل شود و به جذابیت و شادابی آن افزوده شود گفت: مسئولین طرح ها و برنامه های خود را در جلسه بعدی ارائه دهند.
در پایان مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان به بیان مشکلات کتابخانه های مطبوع خود پرداخته و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.
آدرس کوتاه :