توسعه گردشگری روستاها نیازمند مشارکت مردم است .


سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری شهرستان تفت گفت: توسعه گردشگری در روستاها از طریق اتخاذ تصمیمات موثر و اجرایی کردن آنها، نیازمند مداخله و مشارکت مستقیم اهالی است.

 به گزارش روابط عمومی نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری شهرستان تفت "ولی غیاثی "افزود: تنها در صورتی می توانیم همه ساله در تمامی زمینه ها شاهد بروز اتفاقات قابل توجه و تصمیمات تازه ای باشیم که این تصمیمات از طریق اراده جمعی اجرایی شوند.
غیاثی با تاکید بر اینکه توسعه امری است که با شعار و سخنرانی عملی نمی شود، گفت: مشارکت           
مردم می تواند راه را برای تصمیمات موثر بعدی مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری در روستاها باز کند.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاران بسیاری هستند که با طرح های جدید برای توسعه روستاها تا پای کار
می آیند، تصریح کرد: مردم باید در جذب، ترغیب و نگهداری سرمایه گذارها در روستاها بکوشند، اما متاسفانه گاهی دیده می شود که یک سرمایه گذار به دلیل مخالفت برخی از اهالی مجبور به تغییر محل سرمایه گذاری خود می شود.
سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری شهرستان ، ضمن تقدیر از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان یزد وفرمانداری شهرستان تفت در جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سرمایه گذاری تمامی آنچه انتظار داریم مانند امکانات، توسعه، اشتغال جوانان و پیشرفت را به روستاها می آورد، لازم است برای حفظ این سرمایه ها برنامه ریزی دقیق و تلاش صورت بگیرد.
غیاثی روستاهای هدف گردشگری شهرستان تفت را دارای زیباترین و ویژه ترین روستاهای تفت خواند و گفت: این شهرستان با توسعه سرمایه گذاری می تواند یکی از بهترین و مفرح ترین مکان ها و جاذبه های گردشگری درمیان سایرشهرستانهاشود.
آدرس کوتاه :