جشنواره انار تفت گشایش یافت


با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و جمعی از مسئولان ، جشنواره انار شهرستان تفت در باغ صدری (نمیر) آغاز به کارکرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، جشنواره انار تفت با حضور "علی زینی وند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار،"محمدعلی طالبی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار " عباس حیدری" مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری " فخرالسادات خامسی هامانه" مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، "صادق طهماسبی" مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری، "مصطفی فاطمی" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری "سیدجمال سجادی پور" رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، جمعی دیگر از مسئولین و مردم تفت و گردشگران گشایش یافت.

"علی زینی وند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد با تقدیر از برگزارکنندگان این رویداد در شهرستان تفت اظهار داشت: امیدوارم این رویداد خوب و ارزشمند هرسال بهتر و متنوع تربرگزار و باعث رشد و توسعه شهرستان تفت گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد با اشاره به برگزاری رویدادها و جشنواره‌های متنوع و متعدد در یزد گفت: در دنیای امروز بدون تبلیغات و معرفی محصولات و بدون تجاری‌سازی هر محصول پیشرفت در کار اتفاق نخواهد افتاد و این جشنواره مقدمه معرفی محصول این شهرستان است.

"علی زینی وند" در ادامه افزود: در غرفه‌های این جشنواره محصولات در قالب مشاغل خانگی عرضه‌شده است و برای حل مشکل اشتغال در کشور در کنار توجه به صنایع بزرگ و کارخانه‌ها باید به مشاغل خرد و خانگی توجه ویژه‌ای داشت و با تخصیص اعتبارات ،فعالتر از گذشته به مسیر خود ادامه دهند.

معاون استاندار خواستار همکاری دانشگاهیان با این‌گونه جشنواره‌ها شد و تصریح نمود: باید بر روی حوزه‌های پژوهشی و فرایند و تنوع‌بخشی محصولات تولیدی انار و در تجاری‌سازی محصولات به تولیدکنندگان کمک و هم‌اندیشی نمایند.

زینی وند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه محور توسعه استان یزد گردشگری است برگزاری این جشنواره‌ها و رویدادها چندوجهی اقتصادی، گردشگری باعث توسعه و رشد استان یزد خواهد شد.

ناصر دهقانی نیز در این جلسه اظهار داشت: انار میوه‌ای بهشتی است که در قرآن و دیگر کتاب‌های آسمانی نیز به آن اشاره‌شده است و از میوه‌هایی است که زینت‌بخش مهمانی ایرانیان در مراسم‌های مختلف ازجمله شب یلدا است و با طبیعت خشک و بی‌آب استان یزد سازگار بوده و محصول بسیار خوب و ماندگاری را تولید می‌کند ازجمله ویژگی انار تفت ماندگاری آن هست که بدون سردخانه و در هوای طبیعی تا شب عید ماندگار می‌ماند.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار تفت ازجمله اهداف برگزاری این جشنواره را سپاس و شکرانه خداوند به خاطر این محصول بعد از چند سالی خشک‌سالی و آفت، رونق گردشگری و شناساندن روش‌های آبیاری نوین عنوان کرد.

دهقانی همچنین به همکاری خوب کشاورزان و اداره جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش‌هایی که صورت گرفته شاهد کاهش آفت مگس مدیترانه‌ای و برداشت خوب انار در سطح شهرستان هستیم.

 

 آدرس کوتاه :