جلسه بررسی مشکلات دهستان علی‌آباد تفت برگزار شد


جلسه‌ای به‌منظور بررسی مشکلات دهستان علی‌آباد با حضور نماینده مردم تفت و میبد، فرماندار، بخشدار و اعضای شورا و دهیاران دهستان علی‌آباد در دهیاری روستای علی‌آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "کمال دهقانی فیروزآبادی" در این جلسه مهم‌ترین مشکل روستاهای شهرستان تفت را تأمین آب آشامیدنی بیان کرد و اظهار داشت: مشکل اساسی روستاهای این دهستان و بخش اعظمی از روستاهای شهرستان تفت مشکل آب آشامیدنی است و با بررسی‌های انجام‌شده اولویت اصلی خود را در شهرستان مسئله تأمین آب آشامیدنی قراردادیم و طرح شبکه آب سراسری همه روستاهای شهرستان تهیه و برای این طرح مناقصه نیز برگزارشده است و پیمانکارانی نیز انتخاب شدند؛ اما با افزایش قیمت‌ها در حال رایزنی با سازمان برنامه‌وبودجه کشور برای افزایش اعتبار هستیم تا این طرح هرچه سریع‌تر آغاز شود.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه، به افزایش درآمد دهیاری از طریق افزایش پرداختی مالیات ارزش‌افزوده نیز اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده پرداخت مالیات ارزش‌افزوده استانی شده و بر اساس جمعیت هر روستا پرداخت می‌شود. این موضوع باعث شد دهیاری‌های شهرستان تفت افزایش درآمد خوبی از این پرداخت داشته باشند و کارهای عمرانی خوبی در این مناطق صورت بگیرد.

"محمد محامدی" نیز در این جلسه در مورد نحوه تقسیم بودجه شهرستان بر اساس اعتبارات استانی گفت: بودجه شهرستان در سال 97 حدود بیست میلیارد تومان است و این بودجه بر اساس هماهنگی معاونت عمرانی استانداری، سازمان برنامه‌وبودجه استان و مدیرکل دستگاه‌های استان و بر اساس اولویت‌بندی پروژه‌های مهم تقسیم‌شده است و فرمانداری نقش نظارتی خود در این زمینه را انجام خواهد داد و سعی شده این بودجه محدود بر اساس عدالت بین بخش‌های مختلف شهرستان تقسیم شود.

فرماندار شهرستان تفت به نقش هماهنگی بین دستگاه‌های شهرستان در حل مشکلات اشاره کرد و اظهار داشت: هریک از ادارات و دستگاه‌های شهرستان باید وظایف خود را انجام داده و با سایر دستگاه‌ها نیز هماهنگ باشند و از موازی کاری در ادارات پرهیز شود.

"علی احمدیان" نیز در ادامه جلسه اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید اقدامات مناسبی در سطح روستاها صورت گرفته است و کارهای عمرانی خوبی در روستاهای بخش مرکزی انجام‌شده است.

بخشدار مرکزی تفت، بیشتر مشکلات روستاها را ناشی از کم‌آبی دانست و اظهار امیدواری کرد با انجام طرح آب‌رسانی روستایی که نماینده پیگیری می‌کنند بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد.آدرس کوتاه :