جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان تفت


نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی بر وقفیات مدارس متروکه ونظارت برفروش آنها تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان تفت در جلسه ی شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت که در سالن اجتماعات آیت الله حسنعلی (ره) اداره آموزش و پرورش و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل آموزش و پرورش استان و اعضای شورا برگزار شد حجه الاسلام یحیی زاده ضمن تسلیت زلزله آذربایجان شرقی ، به موضوع متروکه ماندن بعضی از مدارس در مناطق روستایی به علت کم شدن دانش اموزاشاره کرد و ضمن تاکید بر بحث وقفیات آنها ، اولویت با مردم آن روستا و در صورت فروش هزینه فروش آن صرف آن روستا را مورد تاکید قرار داد،در ادامه مدیر کل آموزش و پرورش استان، ضمن تشکر از اعضای جلسه بویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به واسطه اهمیت دادن به بحثهای شورا به ویژه مدارس متروکه ،فروش مدارس را به واسطه بالا بودن هزینه مزایده آن و عدم متقاضی با مبلغ های کارشناسی شده مقرون به صرفه ندانست ولی در عین حال وی تصریح نمود تا در صورت فروش باید زمان آن طوری برنامه ریزی شود که تا شروع سال تحصیلی مبالغ فروخته شده برگشت شود.

همچنین فرمانداری تفت نیز ضمن تاکید بر تصمیمات لازم جهت اینگونه مدارس بعلت هزینه بالای تعمیر ، از هر گونه همکاری فرمانداری و اعضای شورا در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

مدیر آموزش و پرورش تفت نیز در این جلسه ضمن بیان دستور جلسه ، به تشریح مصوبات قبلی جلسه پرداخت و از اجرایی شدن 90%  مصوبات خبر داد.

مصوبات:

·       آموزش و پرورش در زمینه در اختیار گذاشتن مکان های مورد استفاده دستگاههای خدمت رسانی و مراکز قرآنی از محل ساختمان های مدارس  طبق ضوابط حداکثر همکاری داشته باشد.

·       قبل از جلسه بعدی شورا کار گروهی متشکل از آموزش و پرورش ، شورای شهر ، اوقاف و شهرداری تشکیل شود و نیز ازصاحب زمین جنب اداره نیز دعوت شود و با بحث و تبادل نظر به نتیجه ای مطلوب برسند و نتیجه حاصله در جلسه بعدی شورا مطرح شود.

·       در مورد مدارس منحله شهرستان تحقیقات بیشتری صورت گیرد و مدارسی که احتمالاً در آینده بنا به ضرورت مورد استفاده قرار خواهند گرفت و مدارس وقفی از دیگر مدارس منحله جدا گردندو با شورای روستا و دهیاران نیز تبادل صورت گیرد.

آدرس کوتاه :