جلسه هماهنگی هفته پدافند غیرعامل در فرمانداری تفت برگزار شد


جلسه هماهنگی بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل شهرستان تفت به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و اعضای ستاد پدافند غیرعامل شهرستان تفت برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، «سعید پرویزی» در این جلسه اظهار کرد: بسیاری از افراد جامعه تعریف واضح و روشنی از موضوع پدافند غیرعامل ندارند و لازم است تا برای فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و عمق‌بخشی به دانش افراد جامعه، با برگزاری همایش‌های تخصصی و استفاده از دانش و تجربه کارشناسان، از ظرفیت مردمی به‌درستی بهره برد چراکه برای پیشرفت درست برنامه‌های پدافند غیرعامل، مشارکت همگانی بسیار ضروری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان تفت تأکید کرد: آموزش مهم‌ترین اصل در پدافند غیرعامل محسوب می‌شود و لازم است تا به‌منظور حفاظت جان مردم در برابر تمامی تهدیدات، آموزش‌های لازم در حوزه‌های مختلف به مردم داده شود تا در موقع بحران حداقل هزینه‌ها را متحمل شویم.

پرویزی اظهار کرد: هفته پدافند غیرعامل فرصت مغتنمی برای فرهنگ‌سازی و آشنایی هر چه بیشتر مردم با تهدیداتی است که در این حوزه امنیت کشور و سلامت جامعه را تهدید می‌کند و تمامی دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها لازم است تا در کنار یکدیگر با شناسایی تهدیدات در حوزه‌های مختلف پدافند غیرعامل، از بروز خسارات ناشی از این حوادث پیشگیری کنند.

از تاريخ 8 لغايت 14 آبان ماه سال جاري هفته پدافند غیرعامل نام‌گذاری شده است و با توجه با مصادف شدن هفته پدافند غیرعامل و اربعین حسینی شعار امسال تحت عنوان «پدافند غیرعامل، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی» نام‌گذاری شده است.آدرس کوتاه :