دبیر ستاد اقامه نماز استان یزد خبر داد: تشکیل کارگروه مشاوران نماز در یزد

شناسه : 3610653

دبیر ستاد اقامه نماز استان یزد خبر داد: تشکیل کارگروه مشاوران نماز در یزد
دبیر ستاد اقامه نماز استان یزد با تاکید بر ضرورت جذب جوانان به نماز به ویژه نماز جماعت خواستار به کارگیری تمام امکانات برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه شد و گفت: کارگروه مشاوران نماز در یزد تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت به نقل از خبرگزاری تسنیم، "حجت الاسلام والمسلمین علی حبیبیان" در جلسه ستاد اقامه نماز تفت که با حضور امام جمعه، فرماندار و اعضای ستاد در دفتر امام جمعه برگزار شد با تاکید بر اقامه نماز جماعت در مدارس و دانشگاه‌ها برای رشد و تعالی اعتقادات و دینی مذهبی جوانان و نوجوانان اظهار کرد: فرهنگ نماز باید در جمع دانش‌آموزان و دانشگاهیان ترویج شود.

وی با بیان اینکه در ستاد اقامه نماز استان بنیاد مطالعات نماز و یک گروه مشاوران نماز راه‌اندازی شده گفت: با اجرای این اقدامات امیدواریم، نتیجه خوبی برای پررنگ شدن نماز در جامعه و بین جوانان داشته باشیم.

دبیر ستاد اقامه نماز استان یزد همکاری همه مسئولان را برای اقامه نماز جماعت خواستار شد و گفت: جلسات باید هردوماه یکبار برگزار و پیگیری مستمر و محکمی برای اجرای مصوبات انجام شود تا بتوانیم خروجی خوبی داشته باشیم.

امام جمعه تفت هم با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد مبارک حضرت علی اکبر علیه السلام گفت: فرهنگ در جامعه حرف اول را می‌زند و در راس مسائل فرهنگی فرهنگ معنوی و دینی  و در راس مسائل معنوی و دینی فرهنگ نماز قرار دارد که باید به طور جد دنبال شود.

امام جمعه تفت نقش آموزش و پرورش، صداوسیما، دهیاران و بخشداران در مناطق مختلف و همه مسئولان را در جذب جوانان و انگیزه و اشتیاقشان برای حضور در مساجد و نماز جمعه و جماعت موثر دانست و گفت: باید در این زمینه همه تلاش نمایند.

فرماندار تفت هم ساماندهی مساجد، توجه بیشتر به زمینه‌سازی حضور جوانان و نوجوان و ایجاد انگیزه در وجود آنها برای حضور در اقامه نماز، ارتباط صمیمانه روحانیان با جوانان، ایجاد انگیزه و حمایت روحانیون و طلبه‌ها برای حضور مستمر و سالیانه در مساجد را از مهمترین مسائلی دانست که باید برای رونق گرفتن بیش از پیش فرهنگ نماز و نمازخوانی در جامعه مدنظر قرار گیرد.

محمود زارع بر پیگیری مصوبات جلسات تاکید و گفت: ما باید خروجی‌های خوب و پسندیده‌ای از این جلسات داشته باشیم تا بتوانیم برای نماز که مهمترین اصل فرهنگ ماست پررنگ و پررونق بماند.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.