در هفته دولت و با حضور استاندار یزد؛ آیین افتتاح نیروگاه خورشیدی 5/3 مگاواتی مکسان دهشیر برگزار شد


در سفر استاندار یزد به شهرستان تفت و همزمان با هفته دولت نیروگاه خورشیدی 5/3 مگاواتی مکسان دهشیر به بهره برداری رسید.

به گزارش ستاد بزرگداشت هفته دولت در شهرستان تفت ، نیروگاه خورشیدی 5/3 مگاواتی مکسان دهشیر  با حضور "محمود زمانی قمی" استاندار یزد افتتاح شد.
استاندار یزد در این مراسم با تبریک عید سعید غدیر خم بیان کرد:در هفته بزرگداشت دولت قرار داریم و حادثه تلخ هشتم شهریور منجر به شهادت دوانسان بزرگ و ارزنده شهیدان رجایی و باهنر شد که  دل در گرو اعتلا و سربلندی ایران اسلامی داشتند.
"محمود زمانی قمی" افزود: این واقعه از دو جنبه مهم برخوردار است، یکی اینکه افرادی خداجو و ایثارگر در آتش خشم می سوزند تا ایرانی امن و آرام ماندگار شود و از سوی دیگر جریان مقابل و منفور یعنی تروریست است که به بدترین شکل انسان ها را مورد حمله قرار می دهد و توجه به این دو بعد برآیندهای ارزشمندی برای ایران امروز به همراه دارد.
زمانی قمی اظهار داشت: خرسندیم پروژه نیروگاه مکسان دهشیر با مدیریت جوانان و رویکردی دانش بنیان توسط بخش خصوصی  به بار نشسته است و اثرات مثبتی را در حوزه اقتصادی و تولید انرژی به همراه دارد.
وی خاطرنشان کرد:ضروریست این نیروگاه و  موارد مشابه آن تکثیر و توسعه داده شود زیرا استان یزد بهشت انرژی خورشیدی است و بسیاری از سرمایه گذاران خارجی و سفرای مختلف نیز در این زمینه  مذاکراتی با استان داشته اند از جمله سفیر کشور  اتریش که در سفر اخیر خود به یزد نسبت به سرمایه گذاری شرکت های اروپایی در این حوزه ابراز تمایل کرد.
زمانی قمی گفت:امروزه در دنیا بهره مندی از  انرژی پاک جایگاه مورد توجه ای دارد و  بسیار توصیه می شود  که این نعمت در کشور ایران و بسیاری از استان ها از جمله یزد فراوان و نیازمند برنامه ریزی کارآمد است.
یادآور می شود اين نيروگاه خورشيدي در مساحت 7 هكتار با سرمايه گذاري 4  میلیون يورويي با همكاري شركت ايراني مكسان و شركت آلماني ويسپايرون ايجاد شده و ظرفیت تولید 3.5 مگا وات را دارا است.آدرس کوتاه :