راه اندازی کتابخانه عمومی در مراکز دهستان های بخش مرکزی تفت


بخشدار مرکزی تفت خواستار راه اندازی کتابخانه عمومی در مراکز دهستان های بخش مرکزی تفت شد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت"علی احمدیان" در جلسه با رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تفت با اشاره به اهمیت کتاب وکتابخوانی گفت:در روستاها و مناطق محروماین اهمیت بیشتر جلوه می کند.
بخشدار مرکزی تفت کتابخانه را یک نهاد فرهنگی وکتاب را صمیمی ترین دوست انسان دانست و افزود: خوشبختانه بخش مرکزی تفت با دارا بودن پتانسیل ها و قابلیت های فراوان امکان راه اندازی کتابخانه در آنها وجود دارد و در اولین مرحله باید تلاش نمائیم تا تمامی دهستان های این بخش از کتابخانه عمومی برخوردار شوند.
وی ضمن اعلام آمادگی هر گونه همکاری و حمایت در این بخش ارتقاء وضعیت فرهنگی و هنری روستاها را یکی از برنامه های خود عنوان و خواستار همکاری و پیگیری اجرایی شدن این مورد توسط اداره کتابخانه ها شد.
علی احمدیات با اشاره به فعالیت های خوب کتابخانه های روستائی یادآور شد جوانان روستائی دارای استعدادها و توانایی هایی هستند که در صورت وجود شرایط و امکانات می توانند انها را به مرحله بروز رسانده و ضمن مطالعه کتاب ها و نشریات متعدد نسبت به ارتقاء وضعیت فرهنگی روستائیان کمک کنند.
وی هم چنین در ادامه خواستار راه اندازی کتابخانه سیار روستائی در روستاهای این بخش شد.
در ادامه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تفت نیز ضمن تشکر از تلاش بخشدار محترم در حمایت و همکاری با این اداره برای توسعه کتابخانه در روستاها، با توجه به نیاز بخش مرکزی به دلیل پراکندگی روستاها به کتابخانه های بیشتر خواستار همکاری شوراها و دهیاران در تامین فضا و محل مناسب برای راه اندازی کتابخانه های روستایی در مکان های مورد نیاز شد.
هادی قاسمی در پایان ضمن ارائه گزارشی از عمکرد اداره کتابخانه ها به پاره ای از مسائل و مشکلات اشاره کرده واظهار امیدوراری کرد با همکاری بخشداری بتواند در این راستا گام های موثر و ارزنده ای بردارد.
 
 
آدرس کوتاه :