روستاییان بخش مرکزی تفت،آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای می‌بینند


با امضای توافقنامه میان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای تفت و بخشداری مرکزی تفت،روستاییان این بخش، آموزش مهارت‌های تخصصی فرا می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت، بخشدار مرکزی تفت در جلسه با معاون اداری اداره کل فنی و حرفه ای استان یزد و رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای تفت در خصوص نیاز سنجی دوره های آموزشی به اهمیت و ضرورت آموزش های فنی وحرفه ای در روستاها اشاره و تلاش برای توسعه این آموزش ها را مورد تأکید قرار داد. 

"علی احمدیان" یکی از علل مهاجرت روستائیان، بویژه جوانان روستایی به شهرها  را  یافتن شغل  دانست  و افزود: با  ارائه آموزش های فنی و مهارتی متناسب با نیاز های  روستائیان  می توان زمینه ای برای کسب درآمد و دست یابی به شغل مناسب را برا ی آنها  فراهم نمود و با برنامه ریزی صحیح،  امکانات بالقوه  در روستاهای بخش مرکزی تفت، را برای این مهم به کارگیری نمود. وی به ظرفیت های بالای این بخش و تعداد زیاد روستاهای آن اشاره و خواستار برگزاری دوره های مختلف آموزشی فنی و حرفه ای در مراکز دهستان های و روستاهای این بخش که دارای جمعیت مناسب هستند شد.

 معاون مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد هم به وضعیت آموزش به روستائیان در سال گذشته اشاره و ابراز امیدواری نمود با همکاری سایر دستگاه های ذیربط  به خصوص بخشداری، شورا های اسلامی روستاها و دهیاری ها ، شاهد رشد چشمگیر و حصول نتایج ثمر بخش در این زمینه باشیم . 

وی توانایی مرکز تفت برای اجرای دوره های آموزشی در روستاها را مناسب دانست و نیاز سنجی  آموزشی را جهت به ثمرنشستن این  آموزش ها و رسیدن به  اشتغال مهارت آموختگان روستایی ، یک ضرورت برشمرد .

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای تفت هم در این جلسه آموزش های روستایی با هدف ارتقا مهارت روستاییان و افزایش بهره وری شاغلان در مناطق روستایی و هم چنین افزایش دسترسی و توسعه آموزش های مهارتی و کمک جهت آموزش روستائیان در نقاط دور دست دانست و خواستار نیاز سنجی این دوره های آموزشی در بخش مرکزی شد. در پایان مقرر گردید پس از نیاز سنجی انجام شده تفاهم نامه همکاری فی مابین منعقد گردد.

 

آدرس کوتاه :