اعتبارات منابع طبیعی تفت صد درصد اجرایی شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تفت از اجرایی شدن صد درصد اعتبارات سال گذشته این اداره در شهرستان خبر داد.


در سال 90 مبلغ 2 میلیارد و350 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و خشكسالی به این اداره اختصاص یافت كه در بخشهای آبخیزداری،مرتع داری،جنگل و توسعه فضای سبز و حفاظت از عرصه های ملی هزینه شده است.
اعتبارات منابع طبیعی تفت صد درصد اجرایی شد

 

به گزارش روابط عمومي اداره منابع طبيعي وآبخيزداري شهرستان تفت علی زارع افزود: در سال 90 مبلغ 2 میلیارد و350 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و خشكسالی به این اداره اختصاص یافت كه در بخشهای آبخیزداری،مرتع داری،جنگل و توسعه فضای سبز و حفاظت از عرصه های ملی هزینه شده است.

وی احداث 5 منبع شرب آب دام،تیغ زنی جاده های مرتعی،تامین آب شرب با تانكر سیار،احداث دیوار ساحلی حجت آباد،مزرعه ملا،خلیل آباد و دامك علی آباد،، مرمت بند خاكی و اجرایی شدن عملیات ذخیره نزولات جوی در سطح یكصد هكتار از بیابانهای شهرستان را از جمله این اقدامات در بخش مرتع داری،آبخیزداری و بیابان زدایی برشمرد.

زارع با بیان اینكه 17 هكتار فضای سبز و بوستانهای بین راهی در شهرستان وجود دارد ونگهداری و مراقبت از این فضاها نیز انجام شده از همكاری منابع طبیعی و دهیاری اسلامیه جهت حفاظت و نگهداری پارك چشمه تامهر خبر داد و افزود:هرساله در تیرماه آب این این پارك تمام شده و درختان خشكیده آن توسط مردم بریده می شد كه با این همكاری وتامین آب با تانكر و استقرار نگهبان به صورت شبانه روزی ،پارك تامهر زنده و پویا در تمام فصول سال پذیرای مردم استان می باشد.

وی همچنین از باز پس گیری 21 هكتار از اراضی دولتی از متصرفین خبر داد و گفت:در راستای جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی دولتی در سال گذشته 96 مورد تجاوز و تصرف به اراضی ملی شناسایی گردید كه از طریق مرجع قضایی موضوع جهت رفع تصرف دردست پی گیری قرار گرفت و 21 هكتار از این اراضی خلع ید و رفع تصرف شد.

وی ارزش ریالی این اراضی را 8 میلیارد و 400 میلیون ریال ذكر كرد.

این مقام مسئول در دست اجرا بودن طرح ممیزی مراتع شهرستان را از دیگر اقدامات این اداره عنوان كرد و گفت:در شش ماهه نخست امسال در 33 هكتار از مراتع، این طرح در حال اجراست و 40 درصد پیشرفت دارد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تفت ادامه داد:كل مراتع تابستانه كه فصل چرای آن در بهار و تابستان می باشد تحت پوشش مدیریت چرا و كنترل دام قرار گرفته است.

به گفته وی از 60 هزار كیلومتر وسعت شهرستان تفت 95 درصد در حوزه فعالیت منابع طبیعی می باشد.

علی زارع اظهار امیدواری كرد با وجود 12 هزار و 693 هكتار بیابان،بالغ بر 438 هزار هكتارمرتع و 400 بهره بردار و 250 هكتار جنگل،فضای سبز و دست كاشت طبیعی در شهرستان تفت اعتبارات در نظر گرفته شده در سال جدید افزایش داشته باشد.

 

آدرس کوتاه :