ستاد ساماندهی امور جوانان تشکیل جلسه داد


با حضور معاون فرماندار، معاون جوانان اداره كل ورزش و جوانان استان و جمعی از مدیران شهرستان جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان تفت با دستور کار توسعه کارآفرینی در فرمانداری تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، در این جلسه "احمد طالبي" معاون جوانان اداره ورزش و جوانان استان توضيحاتي در خصوص توسعه كارآفريني جوانان ارائه و به گزارشي در خصوص اهميت ترويج كارآفريني، تركيب جمعيتي جوان بالا در كشور، آمار بالاي دانش‌آموختگان، ضرورت رهايي از اقتصاد نفتي و خام فروشي، مشكلات اقتصادي و معيشتي، دوران تحريم و الزام به خودكفايي اقتصادي و اقتصاد مقاومتي پرداخت.

در ادامه جلسه "سعید پرويزي" با اشاره به انتصاب اخیر استاندار یزد و انتخاب یکی از جوانان به‌عنوان مشاور بر ضرورت و اهمیت استفاده از ظرفیت‌های جوانان در امر مشاوره و امور اجرایی تأکید و اظهار داشت: قشر جوان پتانسیل بالقوه‌ای است که مسئولین باید در ایجاد بسترهای مناسب و تصمیم‌گیری‌ها از آنان استفاده کنند و این امر مهم در دولت تدبیر و امید به‌وضوح دیده می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان تفت به اهمیت سازمان‌های مردم‌نهاد و لزوم افزایش آن در سطح شهرستان تأکید کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی در قالب سمن‌ها به‌طورجدی به استفاده از ظرفیت جوانان در شهرستان اقدام نمایند.

پرویزی در خصوص اهميت اشتغال جوانان و همچنين استفاده از ظرفيت خوب مراکز علمی-کاربردی، دانشکده‌های فنی و آموزش فني و حرفه‌ای براي کارآفرینی و اشتغال‌زایی و ورود جوانان به بازار كار، نكاتي را بيان نمود و همچنين همكاري همه دستگاه‌ها براي ايجاد بسترهای كارآفريني جوانان را خواستار شد.

در ادامه جلسه روساي ادارات شهرستان پیشنهاد‌های خود را در راستاي تقويت و ايجاد كارآفريني ارائه دادند.آدرس کوتاه :