سرشماری زمستانه حیات وحش منطقه شکار ممنوع شیرکوه


سرشماری زمستانه حیات وحش شیرکوه توسط مامورین یگان حفاظت و کارشناسان محیط زیست با همکاری همیاران و افراد محلی از مسیرهای تعیین شده به اجرا در آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست تفت  به منظور دستیابی به آمار حیات وحش و شناخت وضعیت اکوسیستم موجود جهت برنامه ریزی در اعمال مدیریت مطلوب و پایدار ، سرشماری حیات وحش منطقه تحت مدیریت شیرکوه توسط مامورین یگان حفاظت و کارشناسان محیط زیست با همکاری همیاران و افراد محلی در قالب ده گروه از مسیرهای تعیین شده به اجرا در آمد.

 در در این سرشماری گونه های شاخص جانوری نظیر گوسفند وحشی- بز وحشی- و سایر جانوران توسط تیم سرشماری حاضر بروارد جمعیت شد.

در این رابطه خواجه رئیس اداره محیط زیست تفت اظهار داشت: نتایج سرشماری بعمل آمده با توجه به برخی مشکلات و محدودیت ها در منطقه خوشبختانه رضایت بخش بوده و ما شاهد جمعیت های پویای حیات وحش در این منطقه بودیم.

 وی در ادامه گفت: منطقه شیرکوه بدلیل اکوسیستم خاص کوهستانی و شرایط ویژه زیستی همواره قابلیت بالای زیستگاه طبیعی را در استان دارد که می تواند یکی از دلایل پایداری جمعیت گونه های زیستی در این منطقه باشد و از طرفی عملکرد رضایت بخش مامورین یگان حفاظت با همکاری و مشارکت همیاران و جوامع محلی در حفاظت و حراست  نقش موثری در بهبود جمعیت حیات وحش دانست.

 آدرس کوتاه :