شورای پدافند غیرعامل در شهرستان تفت برگزار شد


شورای پدافند غیرعامل با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری، مدیرعامل شرکت شهرک ها، فرماندار و اعضای این شورا در محل فرمانداری شهرستان تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "محمدمحامدی" در شورای پدافند غیرعامل شهرستان به ایجاد ناحیه صنعتی در دهشیر اشاره کرد و گفت: دردیداری که هفته ی گذشته همراه با نماینده مردم تفت و میبد از روستای دهشیر داشتیم یکی از موراد مطرح شده توسط اهالی این روستا درخواست ایجاد ناحیه صنعتی بود و خوشبختانه با همکاری شرکت شهرک های صنعتی و پدافند غیرعامل استانداری یزد این ناحیه جانمایی شده است و امید است زیر ساخت های آن در حد نیاز آماده شود تا در اسرع وقت از آن استفاده شود.

وی در ادامه افزود: فلسفه ایجاد ناحیه صنعتی ایجاد کارگاههای تولیدی و ایجاد اشتغال پایدار است و با این کار از مهاجرت روستاییان نیز جلوگیری خواهد شد.

فرماندار شهرستان تفت خواهان فرهنگ سازی برای پیشگیری از بروز بیماری ها شد و اظهار داشت: اگر فرهنگ سازی پیشگیری از بیماریها اعم از انسانی، دامی و طیور در جامعه رخ ندهد در مبارزه با این بیماری ها به نتیجه نخواهیم رسید.

وی ادامه داد: در مسئله مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای نیز همین مسئله صدق می کند و برای مبارزه با این آفت همه ی کشاورزان شهرستان باید همکاری کنند تا نتیجه ی مثبتی رخ دهد و در صورت عدم همکاری کشاورزان، این امر با شکست روبرو خواهد شد.

" محمدصادق طهماسبی" مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد نیز در این جلسه در مورد احداث ناحیه صنعتی دهشیر گفت: در شهرک‌های صنعتی با توجه به اینکه پروسه طرح آمایش سرزمین موارد مربوط به زیرساخت‌های توسعه‌ای حتماً باید الزامات پدافند غیرعامل در آن رعایت شود و موردبررسی قرار گیرد. با توجه به شرایط روستای دهشیر و با توجه به پیگیری‌های مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان ناحیه صنعتی در روستای دهشیر احداث خواهد شد و امید است با توجه به ساختارهای طبیعی منطقه از صنایع کم آب خواه و پاک در آن استفاده شود و هنگام اجرای طرح نیز پیوست پدافند غیرعامل توسط شرکت شهرک‌های تهیه و اجرا خواهد شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل به تهدیدهای زیستی که شهرستان با آن روبرو بوده نیز اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته با پدیده تهدیدهای زیستی روبرو بودیم و با توجه به خشک‌سالی‌های گذشته و بی‌آبی در دو حوزه گریبان گیر تولیدات دامی و کشاورزی شده است. در حوزه کشاورزی آفت مگس مدیترانه‌ای بسیاری از محصول انار در شهرستان تفت را مورد هجمه قرارداد و در حوزه دام نیز آنفولانزای فوق حاد که تلفات زیادی در استان را در پی داشته که با تدابیر به کار گرفته‌شده در شهرستان تفت این مورد کمتر مشاهده گردیده است و برای مقابله با این تهدیدات با همکاری جهاد کشاورزی و دامپزشکی کارگروهی برای مقابله با این تهدیدات تشکیل‌شده و شرایط را رصد و پایش می‌کند.

عظیمی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی نیز در این شورا به احداث ناحیه صنعتی در روستای دهشیر اشاره کرد و گفت: با توجه به درخواست مردم دهشیر برای ایجاد شهرک صنعتی در این ناحیه و با توجه به اینکه ایجاد شهرک صنعتی نیاز به مصوبه هیئت دولت دارد و پروسه‌ی زمان‌بری است ما در دستور کار خود ایجاد ناحیه صنعتی را قراردادیم و با توجه به بازدیدی که همراه با مدیرکل پدافند غیرعامل از مکان موردنظر داشتیم با رعایت نکات پدافندی با ایجاد ناحیه صنعتی موافقت شد.آدرس کوتاه :