پیام تبریک فرمانداری تفت به مناسبت عید خجسته قربان

عید قربان، جشن رهائی از اسارت نفس است


فرماندار تفت در آستانه عید سعید قربان در پیامی این عید بزرگ گفت:عید قربان، جشن رهائی از اسارت نفس است
پیام تبریک فرمانداری تفت به مناسبت عید خجسته قربان

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "ابوالقاسم دهقان" در این پیام آورده است: عید قربان، پاک‌ترین عیدها و عید سرسپردگی و بندگی خداوند متعال است و دارای منزلتی والا نزد عموم مسلمانان می‌باشد.

 

عید قربان یادآور آزمایش سخت و سنگین الهی از حضرت ابراهیم خلیل الله(ع) و دستور ذبح حضرت اسماعیل(ع) بوده است که برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش را نوید می‌دهد.

 

عیدی است که زائران کوی یار با درک عارفانه و وقوف با شعور مشعرالحرام، با تضرع و دعا، قلب خود را آماده پذیرش رحمت الهی در روز عید عاشقی و بندگی خدا و پیروی از سنت نبوی می‌کنند.

 

این عید حقیقتاً جشن رهائی از اسارت نفس ، شکوفایی ایمان ، یقین و عمل صالح بوده و مجرای فیض الهی و وسیله عنایت رحمانی به بندگان مؤمن ، مسلم و مطیع است.

 

قربانی کردن در راه خدا، شکوفا شدن روح ایثار و نشان دادن میزان عشق و قرب به منبع لایزال الهی و تقواست.

 

امید است مردم سرافراز و ولایتمدار شهرستان تفت ، لبیک گویان و هم‌نوا با منادیان حق، این اعیاد را غنیمت شمرده و ره توشه خداباوری، ذکر و خشوع، بندگی و سرسپردگی را با خود همراه سازند و در راستای اجرای منویات رهبر فرزانه‌ی انقلاب اسلامی گام بردارند.

اینجانب عید قربان، این عید بزرگ را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) ، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی) و مسلمین جهان به ویژه مردم متدین و شریف شهرستان تفت تبریک عرض نموده و موفقیت همگان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

 

آدرس کوتاه :