فرمانده انتظامی شهرستان تفت: اعتیاد ترور خاموشی است که ذخایر اصلی کشور را از بین می برد


به گزارش روابط عمومی" فرماندهی انتظامی شهرستان تفت " سرهنگ فرهاد بیگلری گفت:اعتیاد از پدیده های شوم و پیچیده ای است که معضل جوامع بشری می باشد و تهدید جدی برای انسانهاست . کشور ما هم از هجمه و خطرات آن در امان نبوده و آمار قابل توجهی از خانواده و افراد کشورمان را درگیر نموده است البته توطئه استکبار جهانی و استفاده از سلاح اعتیاد در جنگ نرم برعلیه کشورمان نیز مزید علت شده و خطر آن را صد چندان نموده است . سعی شده با جملاتی کوتاه این خطر عظیم و خانمانسوز ، چهره سازی شده و سبب گردد تا توجه و انگیزه بیشتری در مردم و مسئولین در جهت کنترل و کاهش آن ایجاد گردد . این مقام در ادامه بیان نمود : با روند رشد چشمگیر در خصوص تولید انواع مواد مخدر به شیوه های گوناگون و جدید و ظاهری کاملا زیبا و انسان فریبانه و همچنین قرار گرفتن این مواد در دست برخی از افراد سود جو جهت تبلیغ و فروش آنها و سود بیشتر والدین را بر این ملزم میدارد که بیشتر مراقب فرزندان خود (دختر و پسر) بوده و خود نیز جهت خرید یکسری از اقلام که به مختصات نحوه تولید آنها آگاهی کافی ندارند هوشیار باشند همچنین این مقام در ادامه افزود : به امید روزی که یک جامعه عاری از هر نوع مواد مخدر اعم از سنتی و صنعتی به یاری خداوند متعال داشته باشیم . سرهنگ بیگلری در خصوص باورهای غلط و نادرست در مورد اعتیاد مواردی را به شرح ذیل بیان نمودند که عبارتند از : یک بار مصرف اعتیاد نمی آورد .(به ویژه در مورد مواد مخدر صنعتی باور غلطی می باشد ) مصرف تفننی اعتیاد نمی آورد اگر اراده قوی داشته باشی معتاد نمی شوی آنهایی معتاد می شوند که اراده قوی برای کنترل خود ندارند . مصرف مواد برای افراد پس از سن پنجاه سال لازم است و باعث پایداری بدن می شود مواد صنعتی اعتیاد آور نیستند (اوایل در مورد شیشه همین را می گفتند ) مصرف دو ماده مخدر با هم اثر هم را کنترل می نمایند یعنی اثرات بد همدیگر را خنثی می کنند ( مثلا مصرف مواد سنتی با صنعتی) اعتیاد قابل درمان است و نگرانی ندارد (به کسانی که هنوز معتاد نشده اند گفته می شود ) اعتیاد قابل درمان نیست و بیخودی وقت تلف نکن .(به کسانی که معتاد شده اند و قصد ترک دارند گفته می شود ) باعث افزایش هوش می شود ( به ویزه مواد مخدر صنعتی ) برای بیماری دیابت و کنترل قند خون خوب و مفید بوده فرمانده انتظامی شهرستان تفت:سرهنگ فرهاد بیگلری 

به گزارش روابط عمومی" فرماندهی انتظامی شهرستان تفت " سرهنگ فرهاد بیگلری گفت:اعتیاد از پدیده های شوم و پیچیده ای است که معضل جوامع بشری می باشد و تهدید جدی برای انسانهاست . کشور ما هم از هجمه و خطرات آن در امان نبوده و آمار قابل توجهی از خانواده و افراد کشورمان را درگیر نموده است البته توطئه استکبار جهانی و استفاده از سلاح اعتیاد در جنگ نرم برعلیه کشورمان نیز مزید علت شده و خطر آن را صد چندان نموده است . سعی شده با جملاتی کوتاه این خطر عظیم و خانمانسوز ، چهره سازی شده و سبب گردد تا توجه و انگیزه بیشتری در مردم و مسئولین در جهت کنترل و کاهش آن ایجاد گردد .

این مقام در ادامه بیان نمود : با روند رشد چشمگیر در خصوص تولید انواع مواد مخدر به شیوه های گوناگون و جدید و ظاهری کاملا زیبا و انسان فریبانه و همچنین قرار گرفتن این مواد در دست برخی از افراد سود جو جهت تبلیغ و فروش آنها و سود بیشتر والدین را بر این ملزم میدارد که بیشتر مراقب فرزندان خود (دختر و پسر) بوده و خود نیز جهت خرید یکسری از اقلام که به مختصات نحوه تولید آنها آگاهی کافی ندارند هوشیار باشند همچنین این مقام در ادامه افزود :

به امید روزی که یک جامعه عاری از هر نوع مواد مخدر اعم از سنتی و صنعتی به یاری خداوند متعال داشته باشیم .

سرهنگ بیگلری در خصوص باورهای غلط و نادرست در مورد اعتیاد مواردی را به شرح ذیل بیان نمودند که عبارتند از :

  1. یک بار مصرف اعتیاد نمی آورد .(به ویژه در مورد مواد مخدر صنعتی باور غلطی می باشد )
  2. مصرف تفننی اعتیاد نمی آورد
  3. اگر اراده قوی داشته باشی معتاد نمی شوی آنهایی معتاد می شوند که اراده قوی برای کنترل خود ندارند .
  4. مصرف مواد برای افراد پس از سن پنجاه سال لازم است و باعث پایداری بدن می شود
  5. مواد صنعتی اعتیاد آور نیستند (اوایل در مورد شیشه همین را می گفتند )
  6. مصرف دو ماده مخدر با هم اثر هم را کنترل می نمایند یعنی اثرات بد همدیگر را خنثی می کنند ( مثلا مصرف مواد سنتی با صنعتی)
  7. اعتیاد قابل درمان است و نگرانی ندارد (به کسانی که هنوز معتاد نشده اند گفته می شود )
  8. اعتیاد قابل درمان نیست و بیخودی وقت تلف نکن .(به کسانی که معتاد شده اند و قصد ترک دارند گفته می شود )
  9. باعث افزایش هوش می شود ( به ویزه مواد مخدر صنعتی )
  10. برای بیماری دیابت و کنترل قند خون خوب و مفید بوده

فرمانده انتظامی شهرستان تفت:سرهنگ فرهاد بیگلری آدرس کوتاه :