فرمانده انتظامی شهرستان تفت: شش راهکار مفید و مهم برای تشویق دختران به ((حجاب))


به گزارش روابط عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان تفت سرهنگ فرهاد بیگلری فرمانده انتظامی شهرستان تفت در مورد حجاب بیان نمود: حجاب ظاهری ریشه در عفاف درونی دارد . کسی که بخواهد پاک شود ، ظاهر و باطنش را باید یکی کند. آنان که بی قید و لا ابالی اند ، ولی می گویند(( دلت پاک باشد)) ، نمیدانند که ..... ، پاکی دل در رفتار و متانت و وقار نمایان می شود و از دل پاک جز نگاه پاک برنمی آید.از کوزه همام برون تراود که در اوست.نمی توان پذیرفت که از کسی عفونت گناه به مشام برسد، ولی مدعی باشد که دلش پاک است. این مقام در ادامه بیان نمود: حجاب و عفاف در وصیتنامه شهداء: یکی از دغدغه ی شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و همچنین شهدای عرصه نظم وامنیت این بود که حجاب زینت زن است خواهرم چادر تو به منزله حصاری است در اطراف یک باغ کشیده می شود تا زیبایی های آن ازچشم دیگران پنهان بماند.شهید حبیب الله کریمیان : و ای خواهر مسلمان آیا فکر کرده ای که چه مسئولیت بزرگی بر دوش داری و از دامان پاک شما مادران و خواهران است که چنین جوانانی انقلابی بزرگ می شوند دامان خود را با بی حجابی آلوده نکنید، به خدا قسم اگر می دانستم با هر بار که خونم ریخته می شود،بی حجابی ،آغوش حجاب را در بر می گیرد،حاضر بودم هزاران بار کشته شوم.حجاب شما به خون ما رنگ می بخشد.تو از داخل حجاب، دشمن را می بینی ولی دشمن نمی تواند تورا ببیند. سرهنگ بیگلری درادامه شش راهکار مفید و مهم را برای تشویق دختران به ((حجاب)) ارائه نمودند که به شرح ذیل می باشد. 1.نه سالگی دیر است : دختری که تا قبل از نه سالگی، هر لباسی را پوشیده با رسیدن به این سن قطعا نخواهد توانست حجاب را رعایت کند پس آشنایی تدریجی ضروری است. 2.بیان محاسن و فواید حجاب:بیان فواید حجاب،رضایت خدا،سلامت فرد و اثرات زیان بار بد حجابی می تواند ما را در حصول نتیجه یاری کند. 3.داستانهای کودکانه از زنان برتر:استفاده از آیات معرفی زنان صالح و برتر اسلام و بیان زندگانی ایشان به عنوان الگوبا استفاده از داستان کودکانه. 4.تاثیر پذیری کودک از رفتار دیگران:در این سنین کودکان در برابر رفتار دیگران تاثیر پذیرترند،حجاب شرعی مادر و نزدیکان به کودک می تواند زمینه را برای محجبه بودن دختران فراهم کند. 5 .برگزاری جشن تکلیف سالانه:هر سال،روز جشن تکلیف کودکتان مراسمی کوچک به پا کنید چون آن روز تولدی دیگر است و به او نقاط ضعف و قوتش را یادآوری کنید. 6 .تشویق باهدیه های کوچک:یکی از روشهای تشویق،دادن پاداش است.بهتر است برای رعایت حجاب فرزندتان هدیه هایی هرچند کوچک اما مستمر تهیه کنید. فرمانده انتظامی شهرستان تفت : سرهنگ فرهاد بیگلری

به گزارش روابط عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان تفت سرهنگ فرهاد بیگلری فرمانده انتظامی شهرستان تفت در مورد حجاب بیان نمود:

حجاب ظاهری ریشه در عفاف درونی دارد . کسی که بخواهد پاک شود ، ظاهر و باطنش را باید یکی کند. آنان که بی قید و لا ابالی اند ، ولی می گویند(( دلت پاک باشد)) ، نمیدانند که ..... ، پاکی دل در رفتار و متانت و وقار نمایان می شود و از دل پاک جز نگاه پاک برنمی آید.از کوزه همام برون تراود که در اوست.نمی توان پذیرفت که از کسی عفونت گناه به مشام برسد، ولی مدعی باشد که دلش پاک است.

این مقام در ادامه بیان نمود:

حجاب و عفاف در وصیتنامه شهداء: یکی از دغدغه ی شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و همچنین شهدای عرصه نظم وامنیت این بود که حجاب زینت زن است خواهرم چادر تو به منزله حصاری است در اطراف یک باغ کشیده می شود تا زیبایی های آن ازچشم دیگران پنهان بماند.شهید حبیب الله کریمیان : و ای خواهر مسلمان آیا فکر کرده ای که چه مسئولیت بزرگی بر دوش داری و از دامان پاک شما مادران و خواهران است که چنین جوانانی انقلابی بزرگ می شوند دامان خود را با بی حجابی آلوده نکنید، به خدا قسم اگر می دانستم با هر بار که خونم ریخته می شود،بی حجابی ،آغوش حجاب را در بر می گیرد،حاضر بودم هزاران بار کشته شوم.حجاب شما به خون ما رنگ می بخشد.تو از داخل حجاب، دشمن را می بینی ولی دشمن نمی تواند تورا ببیند.

سرهنگ بیگلری درادامه شش راهکار مفید و مهم را برای تشویق دختران به ((حجاب)) ارائه نمودند که به شرح ذیل می باشد.

1.نه سالگی دیر است : دختری که تا قبل از نه سالگی، هر لباسی را پوشیده با رسیدن به این سن قطعا نخواهد توانست حجاب را رعایت کند پس آشنایی تدریجی ضروری است.

2.بیان محاسن و فواید حجاب:بیان فواید حجاب،رضایت خدا،سلامت فرد و اثرات زیان بار بد حجابی می تواند ما را در حصول نتیجه یاری کند.

3.داستانهای کودکانه از زنان برتر:استفاده از آیات معرفی زنان صالح و برتر اسلام و بیان زندگانی ایشان به عنوان الگوبا استفاده از داستان کودکانه.

4.تاثیر پذیری کودک از رفتار دیگران:در این سنین کودکان در برابر رفتار دیگران تاثیر پذیرترند،حجاب شرعی مادر و نزدیکان به کودک می تواند زمینه را برای محجبه بودن دختران فراهم کند.

5.برگزاری جشن تکلیف سالانه:هر سال،روز جشن تکلیف کودکتان مراسمی کوچک به پا کنید چون آن روز تولدی دیگر است و به او نقاط ضعف و قوتش را یادآوری کنید.

6.تشویق باهدیه های کوچک:یکی از روشهای تشویق،دادن پاداش است.بهتر است برای رعایت حجاب فرزندتان هدیه هایی هرچند کوچک اما مستمر تهیه کنید.

فرمانده انتظامی شهرستان تفت : سرهنگ فرهاد بیگلری


آدرس کوتاه :