مراسم افتتاحیه دومین سوگواره تعزیه خوانی استانی در شهرستان تفت


مراسم افتتاحیه چهارمین سوگواره تعزیه خوانی استانی یزد و دومین سوگواره تعزیه خوانی شهرستان تفت باحضورمسئولین استان و شهرستان در محل حسینیه بیت العباس محله گرمسیر تفت برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تفت مراسم افتتاحیه چهارمین سوگواره تعزیه خوانی استانی یزد و دومین سوگواره تعزیه خوانی شهرستان تفت صبح امروز با حضورمسئولین استان و شهرستان در محل حسینیه بیت العباس محله گرمسیر تفت برگزار شد. در این مراسم در ابتدا آقای مفیدی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در خصوص چگونگی شکل گرفتن طرح این سوگواره و برنامه ریزی های انجام شده پیرامون آن سخنرانی نمود. ایشان با مطلوب واقع شدن تعزیه خواستار اهمیت بیشتر به آن شد و اعلام کرد باید دبیرخانه دائمی این سوگواره در سطح ملی در شهرستان تفت ایجاد شود.

     سخنران دیگر این مراسم فرماندار شهرستان تفت بود ک ضمن قدردانی از مسئولین برگزار کننده این سوگواره طی سخنانی تعزیه را تنها هنری دانست که از هیچ مکتبی الگو نگرفته و اصالت آن مظلوم واقع گردیده است. شایان ذکر است که برنامه های این سوگواره تا ساعت ۲۳ روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه در سه نوبت صبح عصر و شب برگزار خواهد شد.

 

آدرس کوتاه :