معاون فرماندار تفت تأکید کرد؛ روستاهای تفت ظرفیت کسب عنوان «روستای دوستدار کتاب» کشور را دارند


معاون فرمانداری تفت در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت: روستاهای تفت ظرفیت انتخاب شدن به عنوان «روستای دوستدار کتاب» کشور را دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت،"سعید پرویزی" به پررنگ شدن نقش کتابخانه‌های عمومی به‌ویژه در روستاها اشاره کرد و گفت: اقبال عمومی جامعه به کتاب‌خوانی و کتابخانه‌های عمومی، نشان‌دهنده جدیت کتابداران برای انجام رسالت فرهنگی است که بر دوش آن‌ها نهاده شده است.

وی خاطرنشان کرد: روستاهای شهرستان تفت ظرفیت انتخاب شدن به‌عنوان روستای دوستدار کتاب در کشور رادارند و این مهم تنها با مشارکت تمامی ارگان‌های شهرستان ممکن خواهد بود و نباید در این مسیر نهادهایی همچون کتابخانه‌های عمومی را که دغدغه ترویج کتاب‌خوانی دارند را تنها گذاشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری تفت با اشاره به نقش مهم کتابداران به‌عنوان مشاوران امین در حوزه کتاب، تأکید کرد: کتابداران کتابخانه‌های روستایی نقش اصلی را در ترویج مطالعه در میان روستائیان دارند.

"هادی قاسمی"، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تفت نیز در ابتدای این نشست به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های دستگاه متبوع خود در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در شهرستان پرداخت.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون کتابخانه‌های عمومی شهرستان به مدد کتابداران توانمند از جایگاه مطلوبی در استان برخوردار است و امیدواریم این جایگاه با حمایت مسئولان شهرستان و پشتکار بیشتر همکاران ما به نقطه  مطلوب‌تری نیز برسد.

قاسمی بیان داشت: طرح روستای دوستدار کتاب که چند سالی است در کشور مطرح‌شده، زمینه رقابت مفیدی را در روستاها فراهم کرده است و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت نیز با یاری بخشداران، دهیاران و کتابداران، فعالیت‌های فرهنگی خوبی را برای کسب عنوان روستای برتر دوستدار کتاب کشور در سطح دهستان‌ها و روستاهای شهرستان اجرا کرده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تفت افزود: در سال گذشته روستای اسلامیه شهرستان تفت یکی از کاندیداهای روستای دوستدار کتاب در کشور بود که امیدواریم در سال جاری به یاری تمامی دستگاه‌های فرهنگی شهرستان، یکی از روستاهای تفت به‌عنوان دست یابد.

در پایان این جلسه، مصوبات پیشنهادی قرائت شد که پس از اخذ نظرات اعضای انجمن، این موارد به تصویب رسید.

اجرای کتابخانه گردی دانش‌آموزان با عنوان طرح «مدرسه در کتابخانه» در طول سال تحصیلی جدید با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی و آموزش‌وپرورش، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی با عنوان «کتاب فصل بسیج» به‌صورت فصلی با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و کتابخانه‌های شهرستان تفت، اجرای طرح نهضت سوادآموزی توسط آموزش‌وپرورش تفت در کتابخانه روستایی سخوید و مکاتبه فرمانداری با ادارات شهرستان برای اجرای طرح‌های کتاب‌خوانی در تفت و ارائه گزارش عملکرد در جلسه شورای اداری پایان سال به‌منظور تجلیل از سه دستگاه برتر در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی، از مهم‌ترین مصوبات جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی تفت بود.

 آدرس کوتاه :