نشست بررسی مشکلات روستای صمصام آباد برگزار شد


نشست بررسی مشکلات روستای صمصام آباد با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی تفت، کارشناس جهاد کشاورزی، جمعی از اهالی، شورای اسلامی و دهیار روستای صمصام آباد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت در این نشست یکی از اهالی به نمایندگی، مشکلات روستا که بیشتر مربوط به لوله‌گذاری کم‌فشار روستا بود را مطرح نمود و خواستار رسیدگی مسئولین به مشکلات این لوله‌گذاری و آب‌رسانی به باغات و مزارع روستا شد در ادامه کارشناس جهاد کشاورزی توضیحاتی در مورد روند لوله‌گذاری کم‌فشار روستای صمصام آباد داد.
فرماندار شهرستان تفت نیز هدف از اجرای طرح لوله‌گذاری کم‌فشار را استفاده بهینه از آب بیان کرد و گفت: با توجه به خشک‌سالی‌های سال‌های اخیر و بحران جدی آب یکی از راه‌های مقابله با این بحران و بهینه‌سازی مصرف آب استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری و مدیریت آبیاری مزارع و باغات و آبیاری کم‌فشار است.
در ادامه جلسه تصمیم بر این گرفته شد دوره‌های آموزشی نحوه کار با این روش آبیاری توسط جهاد کشاورزی و با همکاری شورا اسلامی روستا برگزار شود و ایرادات مطرح‌شده نیز توسط پیمانکار و با نظارت جهاد کشاورزی شهرستان رفع گردد.آدرس کوتاه :