نشست منطقه ای معاونان حفاظت اراضی منابع طبیعی كشور در یزد


معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور در این نشست گفت: با اجرای نظام مالكیت جامع در كشور ، مالكیت مردم و دولت بر اراضی مشخص شده، دعاوی قضایی مرتبط با این موضوع به نحو چشمگیری كاهش یافته

 

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور در این نشست گفت: با اجرای نظام مالكیت جامع در كشور ، مالكیت مردم و دولت بر اراضی مشخص شده، دعاوی قضایی مرتبط با این موضوع به نحو چشمگیری كاهش یافته و از برخی سوء استفاده ها و رانت خواری ها نیز جلوگیری می شود.

'محمد تقی عموزاده' افزود: به نظر می رسد بالغ بر 5/1 میلیون هكتار از اراضی كشور شامل تداخلات مالكیت اراضی می شود.

وی همچنین از اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد به دلیل تلاش در جهت ممیزی نمودن اراضی تقدیر كرد و گفت: این اداره كل جزو پنج استان برتر كشور در زمینه اخذ سند مالكیت دولتی است.

مدیر كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد در هم در این نشست بر حفاظت از اراضی منابع طبیعی تاكید كرد.

'محمد رضا عالم' افزود: هم اكنون سند 95 درصد اراضی منابع طبیعی استان به نام دولت صادر شده است.

در این نشست دو روزه، 30 نفر از معاونان حفاظت و روسای ادارات ممیزی اراضی ادارات منابع طبیعی استانهای یزد، اصفهان، بوشهر ، خوزستان، سیستان و بلوچستان ، قم، كرمان ، مركزی ، هرمزگان و فارس حضور دارند.

مسائل و مشكلات حفاظت و ممیزی اراضی از جمله مهمترین مباحث مورد نظر در این نشست دو روزه خواهد بود و هماهنگ كردن قوانین و مقررات مختلف در خصوص مالكیت امور اراضی و رفع مشكلات این بخش هم از اهداف این نشست اعلام شد.
منبع:ايرنا

آدرس کوتاه :